• شماره خبر : 32071۳ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۱ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • آذربایجان شرقی: ۲۰ کشور مقصد صادرات دام و فرآورده‌های دامی نظارت شده توسط اداره کل دامپزشکی

  دکتر امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی استان با اعلام این خبر افزود: تا پایان بهمن ماه سالجاری، 69 فقره گواهی بهداشتی برای صادرات انواع فرآورده‌های خام دامی نظارت شده توسط کارشناسان این اداره جهت صادرات به کشورهای مقصد صادر شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی استان با اعلام این خبر افزود: تا پایان بهمن ماه سالجاری، ۶۹ فقره گواهی بهداشتی برای صادرات انواع فرآورده‌های خام دامی نظارت شده توسط کارشناسان این اداره جهت صادرات به کشورهای مقصد صادر شده است.

  وی گفت: با نظارتهای بهداشتی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، بیش از ۹۱۱ تن پودر گوشت، ۵۶ تن پا و پنجه مرغ، ۶۹ تن عسل و ۲۱۶ تن شیر خشک پیرو صدور گواهی‌های بهداشتی مربوطه به مقصد کشورهای ترکیه، گرجستان، ویتنام، تایوان، چین، عمان، مالزی، لبنان، عراق، هنگ کنگ و افغانستان صادر شده است.

  مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به نظارت بهداشتی کارشناسان این اداره کل بر ترانزیت خودروهای حامل دام و فرآورده‌های دامی اظهار داشت: در همین مدت بر ترانزیت بیش از ۲۵۳ تن انواع فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیر خوراکی و ۱۵۶ هزار و ۸۵۰ جلد انواع پوست خام و فرآوری شده نظارت شده است.

  وی افزود: بر این اساس ۵۶۰۰ قطعه ماهی قزل آلای زنده، ۷۲ هزار قطعه جوجه یکروزه و ۵۰ رأس گاو به مقصد کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان و افغانستان صادر گردیده است.

  دکتر بهداد خاطر نشان کرد: کشورهای پاکستان، ایتالیا، کانادا، هلند، آلمان، دانمارک و قبرس نیز مقصد صادرات دام کوچک و انواع پوست خام و فرآوری شده بوده‌اند.