• شماره خبر : 37697۲۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۹ دی
 • این صفحه را چاپ کن
 • آمادگی برای اجرای فاز ۲ طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام

  مدیر عامل موسسه جهاد نصر گفت: ظرفیت فنی و مهندسی و 5 هزار نیروی انسانی کارآمد، آماده اجرای فاز ۲ طرح ملی ۵۵۰ هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام است.

  مدیرعامل جهاد نصر

  مدیرعامل جهاد نصر مطرح کرد:

  آمادگی برای اجرای فاز ۲ طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام

  مدیر عامل موسسه جهاد نصر گفت: ظرفیت فنی و مهندسی و ۵ هزار نیروی انسانی کارآمد، آماده اجرای فاز ۲ طرح ملی ۵۵۰ هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از به گزارش روابط عمومی موسسه جهاد نصر، محمد جواد صالحی نژاد با اعلام این خبر، افزود: اگر بتوانیم فاز ۲ طرح را به فاز یک متصل کنیم، علاوه بر حفظ مشارکت ۸۵ درصدی نیروی کار بومی، از خطر بیکار شدن بیش از ۵ هزار نیروی انسانی که اکنون در فاز یک مشغول به کار هستند، نیز جلوگیری می شود.

  وی همچنین گفت: با تکمیل فاز دو طرح ملی احیای اراضی دشت های خوزستان و ایلام۳۰۰ هزار شغل ایجاد می شود که با توجه به شرایط خاص خوزستان و فراهم‌سازی تبعات مثبت اجتماعی، بخشی از بحران بیکاری جوانان این دو استان انیز مرتفع خواهد شد.

  صالحی نژاد افزود: برای اجرای فاز یک ۲۰۶ طرح عمرانی را در ۲۱ شهرستان خوزستان و سه شهرستان استان ایلام انجام داده ایم و برای انجام این  طرح ها ۷۰ پیمانکار و بالغ بر ۷ هزار نیروی انسانی مشارکت داشتند که ۸۰ تا ۸۵ درصد از نیروی شاغل بومی استان های خوزستان و ایلام بودند.

  مدیرعامل جهاد نصر با اشاره به اینکه در مرحله اجرای فاز یک طرح بالغ بر ۲ هزار و ۸۵۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین ،نیمه سنگین و سبک به کار گرفته شد، افزود: فعالیت چنین حجم گسترده ای از ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در کشور بی سابقه است و  در صورت از بین رفتن این ظرفیت، شکل گیری مجدد پیمانکاران و جمع آوری نیرو های  متخصص سخت و هزینه های اجرای فاز ۲ را بسیار گران خواهد کرد که یقینا به زیان منافع ملی است.

  مدیرعامل جهاد نصر گفت: از تمامی ظرفیت های فنی استان و کشور  برای عملیات اجرایی این طرح استفاده شد، ضمن آنکه استفاده ازماشین آلات و تجهیزات تولید ایران  از افتخارات طرح ملی ۵۵۰ هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام محسوب می شود.

  وی افزود: جهاد نصر با حاکم کردن روحیه جهادی در همه ارکان و زیر مجموعه ها، بر به‌کارگیری نیروی کار بومی به شدت اصرار دارد به گونه ای که برای انجام طرح ها در رامهرمز، حتی از نیروهای رامشیر استفاده نشد زیرا جهاد نصر از تبعات مثبت اجتماعی و فرهنگی استفاده از نیروی کار بومی در انجام طرح ها آشناست.