• شماره خبر : 35020۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۶ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • آمادگی شرکت پشتیبانی امور دام برای توزیع گوشت مرغ منجمد/محدودیتی در تامین ذرت وجود ندارد

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت مرغ افزایش پیدا نکرده و منطقی است، گفت: اگر قیمت از دامنه خاصی خارج شود، شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی کامل برای توزیع به موقع مرغ منجمد را دارد.

  گوشت مرغ و تخم مرغ

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

  آمادگی شرکت پشتیبانی امور دام برای توزیع گوشت مرغ منجمد/محدودیتی در تامین ذرت وجود ندارد

  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت مرغ افزایش پیدا نکرده و منطقی است، گفت: اگر قیمت از دامنه خاصی خارج شود، شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی کامل برای توزیع به موقع مرغ منجمد را دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از وزارت جهاد، مرتضی رضایی در حاشیه بازدید از دامداری ۲۵۰ راسی گاوشیری گفت: ذخیره شیر و ذرت در کشور در حد مطلوب بوده و برای تولید گوشت بیشتر نیز برنامه ریزی بلند مدت شده است.

  وی با اشاره به ذخایر قابل توجه ذرت در کشور و نبود محدودیت در تامین آن افزود: تا سه ماه آینده ذرت داخلی هم به میزان ذخیره موجود اضافه و قیمت ها کمتر از زمان کنونی می شود.

  رضایی با بیان اینکه جوجه یکروزه از خارج وارد نمی شود، ادامه داد: جوجه یکروزه مورد نیاز صنعت مرغداری در داخل کشور و حتی بیش از حد نیاز داخلی تولید و مازاد نیاز کشور به خارج صادر می شود.

   

  صادرات سالانه یک میلیون تن شیر

  معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره  وضعیت شیر در کشور تصریح کرد: شیر بیش از نیاز کشور تولید و سالانه حدود یک میلیون تن از این محصول به خارج صادر می شود.

  وی ادامه داد: صادرات این محصول با توجه به تامین نیاز داخلی صدمه ای وارد نمی کند و از طرفی قیمت شیر در بازار جهانی یک قیمت مناسب برای کشور است و باید به این نکته اشاره کرد که ایران در بخش تولید شیر جزو کشورهای پیشرو است و در این بخش از تکنولوژی روز استفاده می شود.

   

  تامین بخش عمده نیاز گوشت در داخل کشور

  رضایی در رابطه با وضعیت کشور در بخش تولید گوشت گفت: در سال های متمادی سالانه بخش عمده نیاز کشور از تولید داخل تامین و ۸۰ تا ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز وارد کشور می شده که این حجم واردات نیز برای تنظیم بازار نیاز است.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: برنامه بلند مدتی برای تامین نیاز گوشت کشور از طریق تولید داخلی هدف گذاری شده که بر اساس این برنامه توسعه پرورش گاوهای دو منظوره که هم از شیر و هم از گوشت آن استفاده شود و نیز توسعه پرورش گوسفندهای پربازده که توانایی چندقلوزایی و رشد سریع تر داشته باشند، بخشی از برنامه مذکور است.

   

  قیمت گوشت مرغ منطقی است

  رضایی در خصوص قیمت گوشت مرغ هم بیان کرد: قیمت مرغ افزایش پیدا نکرده و منطقی است، اگر قیمت از دامنه خاصی خارج شود مرغ منجمد توزیع خواهد شد و شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی کامل برای توزیع به موقع را دارد.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: بازار شیر و مرغ و محصولات دامی از نظر تولید در شرایط ایده ال است.

  رضایی ادامه داد: دولت همه تلاش خود را برای تنظیم قیمت بازار به خصوص در رابطه با محصول ذرت به کار گرفت و با قیمت یارانه ای یعنی ارز سه هزار و ۸۰۰ تومان واردات انجام شد و قیمت ها در ثبات کامل قرار دارند.