• شماره خبر : 35185۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۳۰ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در روسیه، هشدار مزارع پرورش اروپا را برانگیخت/آماده باش برای کشورهای همسایه

  مقامات روسی تایید کردند که حدود 500 هزار پرنده در یک مزرعه پرورش طیور صنعتی در منطقه کوسترومسکایا در شمال غرب روسیه به سویه H5N2 آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آلوده شده است.

  آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

  آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در روسیه، هشدار مزارع پرورش اروپا را برانگیخت/آماده باش برای کشورهای همسایه

  مقامات روسی تایید کردند که حدود ۵۰۰ هزار پرنده در یک مزرعه پرورش طیور صنعتی در منطقه کوسترومسکایا در شمال غرب روسیه به سویه H5N2 آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آلوده شده است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از poultryworld، بررسی ایمنی بهداشتی مزارع پرورش، پس از شیوع این سویه در روسیه، موردتوجه پرورش دهندگان طیور قرار گرفته است.

  از ابتدای ماه ژوئن ۶۷ مورد ابتلا به سویه H5، در طیور صنعتی روسیه در چندین منطقه غربی این کشور گزارش شده است.

  تاکنون، هیچ گزارشی از ابتلای انسان به سویه H5N2 در این منطقه منتشر نشده است.

   

  آیا خطر انگلستان را تهدید می کند؟

  در همین راستا، ارزیابی دولت انگلیس حاکی از آن است که اگر منبع این ویروس پرندگان وحشی باشند، مسیرهای مهاجرتی این پرندگان می تواند مزارع پرورش شمال اروپا را در خطر قرار دهد.

  آخرین شیوع در منطقه ای رخ داده که در مسیر سه راه هوایی مهاجرت پرندگان قرار دارد و یکی از این راه ها پرندگان را به سمت انگلستان هدایت می کند.

  براساس اعلام وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی انگلستان، با نزدیک شدن به فصل مهاجرت پرندگان در پاییز، خطر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزایش می یابد.

  با این وجود، سازمان های دولتی می گویند از آنجایی که پرندگان آبزی هنوز از سرزمین های روسیه به غرب مهاجرت نکرده اند، خطر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خیلی کم است،

  اما این شرایط با پیشروی در پاییز ممکن است تغییر کند.

  www.poultryworld.net