- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

اجرای سامانه پرداخت الکترونیکی گامی در راستای دولت الکترونیک

پرداخت الکترونیکی

مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران اعلام کرد:

اجرای سامانه پرداخت الکترونیکی گامی در راستای دولت الکترونیک [1]

مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران [1]، راه اندازی سامانه پرداخت الکترونیکی در این شرکت را گامی در راستای اجرای سیاست های دولت الکترونیک برشمرد و گفت: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از سوی بانک مرکزی بعنوان پایلوت اجرای این سامانه انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) [1] از روابط عمومی و اموربین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، حمید رسولی [1]، افزود: به عنوان یک شرکت دولتی و با توجه به حجم فعالیت های شرکت در تامین، تدارک و توزیع نهاده های کشاورزی و همچنین میزان فروش سالانه، طرح پایلوت سامانه پرداخت الکترونیکی در این شرکت اجرا شد.

وی اظهار کرد: با اجرای این سامانه در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، تمامی پرداخت ها با امضای الکترونیکی در این سامانه انجام و پرداخت به صورت چک و سفته متوقف می شود.

رسولی با برشمردن مزایای این سیستم، گفت: صرفه جویی در زمان و منابع، انجام پرداخت های آنلاین (برخط) و بدون تاخیر، اعمال کنترل و نظارت بیشتر بر فرایند پرداخت ها، امنیت و اطمینان و همچنین سهولت در فرایند پرداخت ها در این سامانه دارای اهمیت بسیاری است.

مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی این اقدام شرکت را گام بزرگ دیگری در راستای اجرای سیاست های شفاف سازی دولت به ویژه در زمینه دولت الکترونیک دانست و افزود: خوشحالیم که بانک مرکزی این فرصت را برای نخستین بار به بخش کشاورزی داده است.

گفتنی است؛ در آیین راه اندازی و آغاز به کار سامان پرداخت الکترونیکی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران، اعضای هیات مدیره و برخی مسئولان بانک مرکزی حضور داشتند.

 

[2] [3]