• شماره خبر : 37408۲۸ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۸ دی
 • این صفحه را چاپ کن
 • اردستان : ضبط و معدوم‌سازی ۸ تن ذرت دامی غیرقابل مصرف از یک مرکز تولید خوراک دام و طیور

  بالغ بر 8 تن ذرت دامی بدلیل شرایط نامناسب نگهداری و بالا بودن بار میکروبی و قارچی، در شهرستان اردستان غیر قابل مصرف تشخیص و از چرخه مصرف حذف گردید.

  بالغ بر ۸ تن ذرت دامی بدلیل شرایط نامناسب نگهداری و بالا بودن بار میکروبی و قارچی، در شهرستان اردستان غیر قابل مصرف تشخیص و از چرخه مصرف حذف گردید.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان، «دکتر میثم استکی» رئیس شبکه در تشریح این خبر گفت: طی بازرسی صورت گرفته توسط کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه از یکی از مراکز تولید و عرضه خوراک دام و طیور، بالغ بر ۸ تن ذرت دامی پس از بررسی و نمونه برداری به دلیل بالا بودن بار میکروبی و قارچی در نتایج آزمایش های مربوطه از چرخه مصرف خارج و با هماهنگی های انجام شده با اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان معدوم گردید.

  رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان در پایان متذکر گردید: در راستای تحقق شعار دام سالم، غذای سالم، انسان سالم، نظارت های مستمر کارشناسان این شبکه بر روند تولید، توزیع و عرضه خوراک دام و طیور ضروری و بسیار با اهمیت می باشد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با متخلفان برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.