• شماره خبر : 38924۲ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۱۹ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • ارزآوری ۵ میلیارد یورویی غذای ارگانیک تا سال ۲۰۲۵/حمایت های مالی دولت از تولیدکنندگان گوشت

  ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، در سخنانی با مجمع فدرال در اواخر ماه فوریه اعلام کرد که روسیه قصد دارد با بهره گیری از طبیعت گسترده این کشور، محصولات کشاورزی پاک و ارگانیک برای بازارهای داخلی و خارجی تولید کند.

  غذای ارگانیک

  هدفگذاری روسیه برای ورود به بازارهای جهانی محصولات ارگانیک؛

  ارزآوری ۵ میلیارد یورویی غذای ارگانیک تا سال ۲۰۲۵/حمایت های مالی دولت از تولیدکنندگان گوشت

  ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، در سخنانی با مجمع فدرال در اواخر ماه فوریه اعلام کرد که روسیه قصد دارد با بهره گیری از طبیعت گسترده این کشور، محصولات کشاورزی پاک و ارگانیک برای بازارهای داخلی و خارجی تولید کند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Globalmeatnews، پوتین به دولت دستور داده است تا برندهای جدیدی از محصولات ارگانیک تولید کنند که توسط قانون حمایت می شود. در این صورت، تولیدکنندگانی که استانداردهای ارگانیک را نقض کنند، با مجازات های سنگین مواجه خواهند شد.

  پوتین تاکید کرد: «به شما اطمینان می دهم، همه چیز در بازارهای خارجی فوق العاده خواهد شد؛ جایی که محصولات ارگانیک و پاک باقی نمانده است.»

  براساس آمار وزارت کشاورزی روسیه، مجموع فروش غذای ارگانیک در روسیه در سال ۲۰۱۷ به ۱۶۰ میلیون یورو رسید. بخش ارگانیک یکی از بخش های صنعت غذایی روسیه به شمار می رود که سریع ترین رشد را به خود اختصاص داده است.

  وزارت کشاورزی روسیه اعلام کرد، با توجه به علاقه روس ها به محصولات غذایی سالم تر، پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵، فروش غذای ارگانیک به ۵ میلیارد یورو برسد.

  دیمیتری مدودوف، نخست وزیر روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی در سال ۲۰۱۸، پیش بینی کرد که روسیه می تواند ۲۵ درصد سهم فروش غذای ارگانیک در بازارهای جهانی را با افزایش صادرات به دست آورد.

  براساس برآوردهای اتحادیه کشاورزی ارگانیک روسیه، در حال حاضر ۲۷ درصد از تولیدکنندگان محصولات کشاورزی، شامل تولیدکنندگان گوشت در روسیه، آماده تغییر مسیر به سمت تولید محصولات ارگانیک هستند.

  در سال ۲۰۱۸، روسیه ۶٫۷ میلیون تن گوشت مرغ، ۴٫۸ میلیون تن خوک و ۲٫۸ میلیون تن گوشت گاو زنده به صورت ارگانیک تولید کرده است.

  همچنین به گزارش اتحادیه کشاورزی ارگانیک، با وجود اینکه هزاران تولیدکننده گوشت در روسیه وجود دارد، اما تنها نام ۷۰ شرکت در این کشور برای تولید محصولات ارگانیک ثبت شده است. در حال حاضر، تقریبا تمامی محصولات ارگانیک روسیه، شامل گوشت، وارداتی هستند.

  براساس قانونی که به تازگی توسط فدرال روسیه در زمینه محصولات ارگانیک به تصویب رسیده است، تمام تولیدکنندگان گوشت تایید شده در این کشور می توانند واجد شرایط دریافت کمک های دولتی باشند.