• شماره خبر : 36799۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۳۰ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • اصفهان : معدوم‌سازی ۱۱ هزار قطعه بوقلمون در شهرضا به علت ابتلا به آنفلونزای فوق‌حاد پرندگان

  ۱۱ هزار قطعه بوقلمون در یک واحد پرورش طیور در شهرضا به دلیل ابتلا به بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان معدوم شد .

  ۱۱ هزار قطعه بوقلمون در یک واحد پرورش طیور در شهرضا به دلیل ابتلا به بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان معدوم شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از ایرنا، مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان شهرضا که درمحل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: طیور این واحد تولید و پرورش بوقلمون که در شمال شهر قرار داشت به علت رعایت نکردن مسائل و قرنطینه بهداشتی درگیر ویروس آنفلوانزا فوق حاد پرندگان شده بودند .

  «دکتر شهرام موحدی» تصریح کرد: همه مراکز نگهداری طیور باید سطح بهداشتی خود را به بالاترین حد ممکن برسانند و هرگونه تلفات غیرعادی را به شبکه های دامپزشکی گزارش کنند .

  موحدی افزود: روستاییان نیز باید هرگونه تلفات طیور خود را به خانه های بهداشت و شبکه دامپزشکی اطلاع دهند .

  وی اظهار داشت: تمام گوشت طیور مورد مصرف مردم که از طریق کشتارگاه های طیور عرضه می شود و تمام تخم مرغ های موجود در بازار مورد تایید شبکه دامپزشکی است و هیچ گونه منع مصرفی وجود ندارد زیرا نظارت های گسترده و دقیقی بر مراکز توزیع صورت می گیرد .

  مدیر کل شبکه دامپزشکی استان اصفهان گفت: هم اینک بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تحت کنترل بوده و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد .

  متولیان بهداشتی پیش از این گفته بودند که هم اینک اصفهان درگیر با معضل آنفلوانزای پرندگان است و دامپزشکی هم اعلام کرده است که ۲۰ کانون این بیماری از ابتدای تیرماه امسال در این استان شناسایی و یک میلیون و ۳۶۰ هزار قطعه پرنده معدوم شده است .

  هم اکنون ۴۰ واحد پرورش طیور در شهرضا فعال است که از این تعداد ۲ واحد در زمینه تولید و پرورش بوقلمون در شهرضا فعالیت دارند .

  شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود ۱۶۰هزار نفر در ۷۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است