• شماره خبر : 31887۲۴ ۹۷
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۴ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • اصفهان: کلنسین های دام کوچک نقش مهمی در کنترل و پیشگیری از بیماری های مشترک در جامعه دارد

  دکتر موحدی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در جلسه ای که با کلنسین هایی دام کوچک داشت نقش دامپزشکی را در پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام و ارتقاء سلامت جامعه بسیار مهم ارزیابی کرد.

  دکتر موحدی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در جلسه ای که با کلنسین هایی دام کوچک داشت نقش دامپزشکی را در پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام و ارتقاء سلامت جامعه بسیار مهم ارزیابی کرد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، این جلسه که با حضور اکثر کلنسین های تخصصی دام کوچک و پرندگان زینتی برگزار شد، مباحثی در راستای هم اندیشی و بررسی راه کارهای ارتقاء صنفی و شغلی و پرهیز از هرگونه رفتار غیر حرفه ای و حاشیه های صنفی مطرح گردید.

  در این جلسه دکتر موحدی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه، اظهار داشت: از زمانی که وظایف درمانی به بخش های خصوصی سپرده شد، روز به روز شاهد ارتقاء تخصصی و حرفه ای تشخیص و درمان در سطح بین المللی هستیم.

  وی در ادامه با اشاره به رشد رو به افزایش نگهداری حیوانات خانگی افزود: شما به عنوان فرهیختگان این جامعه می بایست در راستای فرهنگ سازی درست در خصوص نوع و چگونگی نگهداری حیوان در منزل گام بردارید.

  مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در پایان با اشاره به بیماری هایی همون هاری، آنفلوآنزا و… که قابل انتقال از دام به انسان می باشد، خاطر نشان کرد: یکی از وظایف و مسئولیت های کلنسین های فعال در بخش دام کوچک و پرندگان زینتی، کنترل و پیشگیری از این بیماری ها می باشد که تاکنون به درستی آنرا انجام داده هرچند که دیده شده در این مسیر مورد بی مهری قرار گرفته اند.

  در این جلسه دکتر سید رضا موسوی رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، ضمن ارائه گزارشی از تعداد کلینیک های فعال دام کوچک و پرندگان زینتی در این استان، همچنین گزارش هایی از بیماری ها مهم که توسط این کلینیک ها ثبت شده، بیان داشت: بازدیدهای سرزده و دوره ای از این کلینیک ها انجام می شود و علاوه بر بررسی شرایط بهداشتی این مراکز تجهیزات نیز ارزیابی می گردد.