• شماره خبر : 43074۳۰ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۲ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 • اعتراض کشاورزان آمریکا به سیاست های ضد کشاورزی ترامپ

  کشاورزان و کنگره آمریکا به خاطر سیاست‌ جدید ترامپ که 31 پالایشگاه این کشور را از الزام به استفاده از محصولات کشاورزی برای ساخت بیودیزل معاف کرده اعتراض کردند.

  کشاورزان آمریکا: ترامپ منافع شرکت‌های نفتی را به منافع کشاورزان ترجیح می‌دهد

   

  کشاورزان و کنگره آمریکا به خاطر سیاست‌ جدید ترامپ که ۳۱ پالایشگاه این کشور را از الزام به استفاده از محصولات کشاورزی برای ساخت بیودیزل معاف کرده اعتراض کردند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از رویترز، کشاورزان و صنایع سوخت دیزل و همچنین کنگره آمریکا روی دولت آمریکا فشار آوردند تا از سیاست‌های جدید درباره سوخت دیزلی عقب نشینی کنند.

  اخیرا دولت آمریکا اعلام کرده که پالایشگاه‌های این کشور می‌توانند از استفاده از محصولات کشاورزی به عنوان سوخت دیزل را اجرا نکنند.

  طی ماه جاری کشاورزان آمریکایی به دلیل قیمت‌های پایین محصولات کشاورزی که به واسطه جنگ تجاری با چین ایجاد شده و همچنین ارائه آمارهای مبهم از قیمت‌ها و تولیدات کشاورزی گله کرده‌اند.

  آنها همچنین گفته‌اند که دونالد ترامپ وعده‌هایی که در کمپین‌های مبارزاتی برای کشاورزان داده ، عمل نکرده است.

   

  اعتراض به معافیت ۳۱ پالایشگاه برای استفاده از اتانول ذرت

  کشاورزان آمریکا به تصمیم دولت آمریکا مبنی بر ارائه معافیت به ۳۱ پالایشگاه این کشور درباره الزامات آنها برای استفاده از اتانول حاصل از ذرت برای استفاده در تولید بنزین اعتراض کردند.

  آنها می‌گویند معافیت پالایشگاه‌ها در استفاده از ذرت و سویا به عنوان سوخت دیزل، تولید کنندگان بایودیزل را با مشکل جدی مواجه می‌کند و تولید محصولاتی نظیر ذرت کاهش یافته و کارگران اخراج می‌شوند.

  علاوه بر ذرت، سویا نیز به عنوان یک محصول بایودیزل استفاده می‌شود که رشد تولید آنهاکاهش یافته است.

  اتحادیه سویاکاران طی نامه‌ای به کاخ سفید اعلام کرد:« نمی‌دانیم چرا دولت آمریکا همچنان منافع شرکت‌های نفتی را به منافع کشاورزان ترجیح می‌دهد.»

  این خبر به نقل از فارس درج گردیده است.