• شماره خبر : 43821۲۵ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۳۰ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 • افزایش ۳۰ درصدی تولید زیتون در کشور

  مجری طرح زیتون گفت: با اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی میزان تولید زیتون 30 درصد در سال گذشته افزایش داشته است.

  سرانه مصرف روغن زیتون

  با اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی رقم خورد:

  افزایش ۳۰ درصدی تولید زیتون در کشور

  مجری طرح زیتون گفت: با اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی میزان تولید زیتون ۳۰ درصد در سال گذشته افزایش داشته است.

  افزایش ۳۰ درصدی تولید زیتون در کشور

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ; سید رحمت ا… پریچهر مشاور معاون وزیر و مجری طرح زیتون در گفتگو با خبرنگاری ,با اشاره به برنامه های مصوب اقتصاد مقاومتی وزارت جهاد کشاورزی، گفت: بر اساس این برنامه در سال ۹۷ بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار سطح باغات زیتون افزایش یافته و پیش بینی می‌شود در سال جاری نیز ۳ هزار هکتار به سطح این باغات افزوده شود.

  وی، تولید دانش بنیان و متکی بر منابع داخلی را از ویژگی های برنامه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: توسعه و اصلاح باغات زیتون به عنوان یکی از اهداف برنامه های اقتصاد مقاومتی به منظور کاهش وابستگی در روغن، تامین انرژی و سلامت جامعه در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

  مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که در برنامه اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید و ضریب خوداتکایی محصول و روغن زیتون در نظر گرفته شده است، ادامه داد: بهبود وضعیت باغات زیتون و ارایه توصیه های فنی کارشناسان به باغداران، ارتقای سلامت جامعه با استفاده از مصرف روغن زیتون نیز در این برنامه لحاظ شده است.

  پریچهر اذعان کرد: استفاده بهینه از منابع آب و نهاده‌ها به ویژه ارتقای بهره وری آب، اقتصادی کردن تولید در روستاها، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و در نهایت توسعه پایدار کشاورزی، ایجاد اشتغال مولد با رونق تولید صنایع تبدیلی، تکمیلی، بازار و خدمات وابسته در مناطق روستایی نیز از جمله برنامه های اقتصاد مقاومتی است.

  وی با بیان اینکه برنامه اقتصاد مقاومتی ۱۲ ساله و تا افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای این برنامه در سال ۹۷ میزان تولید زیتون نسبت به سال قبل آن، ۳۰ درصد افزایش داشته است.

  مجری طرح زیتون ادامه داد: پیش بینی می شود در سال جاری نیز میزان تولید نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یابد و میزان تولید روغن زیتون به ۸ هزار تن برسد.

  وی در پایان افزود: در گذشته تنها در ۳ استان محصول زیتون تولید می‌شده که تولید زیتون در حال حاضر در ۲۶ استان کشور انجام می‌شود.