• شماره خبر : 39381۲۸ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۹ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • افزایش ۴۶ میلیون تنی تولید غلات در جهان/مصرف جهانی گندم به بالاترین سطح می رسد

  براساس آخرین ارزیابی عرضه و تقاضای غلات توسط فائو، با توجه به آمار و ارقام جدید به دست آمده در چین، میزان تولید این محصولات 46 میلیون تن نسبت به برآورد پیشین افزایش یافته است.

  مصرف جهانی گندم

  میزان تولید، مصرف و ذخایر غله در جهان با داده های جدید چین تغییر کرد؛

  افزایش ۴۶ میلیون تنی تولید غلات در جهان/مصرف جهانی گندم به بالاترین سطح می رسد

  براساس آخرین ارزیابی عرضه و تقاضای غلات توسط فائو، با توجه به آمار و ارقام جدید به دست آمده در چین، میزان تولید این محصولات ۴۶ میلیون تن نسبت به برآورد پیشین افزایش یافته است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Allaboutfeed، این گزارش افزایش قابل توجه تولید، مصرف و ذخایر غله در جهان را براساس داده های جدید به دست آمده از چین بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ نشان می دهد.

  با توجه به داده های جدید، پیش بینی تولید جهانی غلات در سال ۲۰۱۸ به ۲۶۵۵ میلیون تن رسیده است. رقم جدید ۴۶ میلیون تن نسبت به برآورد ماه مارس بیشتر است، اما هنوز کاهش سالانه ۱٫۸درصد را نشان می دهد.

  همچنین پیش بینی میزان مصرف جهانی غلات در سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ به ۲۳۸۶ میلیون تن افزایش یافته است. این در حالی است که مصرف جهانی گندم نیز به بالاترین سطح، ۷۴۸ میلیون تن، می رسد.

  افزون بر این، مصرف برنج در جهان ۵۱۱ میلیون تن و ذرت ۱۴۲۵ میلیون تن گزارش شده است.

  همچنین برآورد جدید فائو نشان می دهد، ذخایر جهانی غلات برای سال های زراعی منتهی به ۲۰۱۹، با افزایش حدود ۱۱ درصد به ۸۴۹ میلیون تن رسیده است که به دلیل ذخایر این محصولات در چین است.

  افزون بر این، انتظار می رود تجارت جهانی غلات در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ نسبت به  فصل گذشته با ۲،۲ درصد به ۴۱۲ میلیون تن برسد.

  پیش بینی فائو برای تولید جهانی گندم در سال ۲۰۱۹ بدون تغییر نسبت به ماه گذشته، ۷۵۷ میلیون تن است که در مقایسه با سال ۲۰۱۸، ۴/۴ درصد با توجه به تولید در اتحادیه اروپا، روسیه و اوکراین افزایش می یابد.