- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

انتقاد مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش قیمت نهاده ها

مرغداران گوشتی

انتقاد مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش قیمت نهاده ها

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی [1] با انتقاد از افزایش قیمت نهاده ها [1] در روزهای گذشته گفت: نرخ هر کیلو کنجاله سویا نسبت به هفته‌های گذشته ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش یافته، در حالی که اتفاق خاصی در روند واردات [1] نیفتاده است و همواره واردکنندگان با ارز مبادله ای [1] محصول خود را وارد می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) [1]، محمدعلی کمالی‌سروستانی اظهار کرد: با توجه به ایام پایانی سال، وضعیت بازار مرغ به سبب افزایش عرضه نسبت به تقاضا تعریف چندانی ندارد.ا

وی افزایش جوجه‌ریزی در ماه‌های دی و بهمن را دلیل اصلی تغییر نامحسوس قیمت در روزهای پایانی اسفند اعلام کرد.

کمالی‌سروستانی، قیمت مرغ در بازار را پیش‌بینی کرد و افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید انتظار می‌رود که در چند روز باقیمانده به شب عید، نرخ مرغ تا حدودی به نفع تولیدکننده در بازار بهبود یابد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی، قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۵ هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار تومان و خرده فروشی را ۸ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، وی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت مرغ به نرخ واقعی در ایام پایانی سال ممکن است، بیان کرد: با توجه به آنکه زمان زیادی تا پایان سال باقینمانده است، حال باید منتظر ماند و دید که وضعیت بازار به کدام سمت و سو می‌رود.

کمالی‌سروستانی با انتقاد از افزایش نجومی قیمت نهاده‌ها در روزهای گذشته، تصریح کرد: هم اکنون نرخ هر کیلو کنجاله سویا نسبت به هفته‌های گذشته ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش یافته در حالیکه اتفاق خاصی در روند واردات نیفتاده است و همواره واردکنندگان با ارز مبادله ای محصول خود را وارد می کنند.

 

[2] [3] [4]