• شماره خبر : 33882۳۱ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۴ خرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • بازگشایی بازارهای چینی به روی طیور آمریکایی

  بازگشایی بازارهای چینی به روی طیور آمریکایی یکی از اولویت های مهم هیات تجاری بزرگی است که در این هفته به پکن سفر می کنند.

  طیور آمریکایی

  بازگشایی بازارهای چینی به روی طیور آمریکایی

  بازگشایی بازارهای چینی به روی طیور آمریکایی یکی از اولویت های مهم هیات تجاری بزرگی است که در این هفته به پکن سفر می کنند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از poultryworld، ایالات متحده به دنبال پایان دادن به تحریم  طیور به دلیل آنفلوانزای طیور در ۲۰۱۵ است.

  با رکود در تولید به دلیل تحریم های اروپا و موجی از اعتصابات در برزیل،  ایالات متحده بر این باور است که می تواند به سرعت موقعیت خود را در بازار به دست آورد. پکن تعرفه های مبارزه با دامپینگ برای طیور ایالات متحده را پس از ۸ سال  لغو کرد، اما وضعیت تحریم تجاری هنوز مشخص نشده است.

   

  تجارت جهانی پای مرغ

  چین در حال حاضر حدود یک میلیارد دلار طیور در هر  سال از سایر کشورها وارد می کند و بیشترین میزان تجارت جهانی مرغ را به خود اختصاص داده است. پای مرغ به تنهایی ۶۰ درصد یا ۳۰۰ هزار تن را به خود اختصاص می دهد.

  سارا لی، مدیر  شورای صادرات طیور و تخم مرغ آمریکایی چین، به رویترز گفت: «طیور آمریکا بزرگ هستند و چین پای مرغ را با اندازه دیگری ترجیح میدهد.»

  در حال حاضر، بیشتر بازار پای مرغ ایالات متحده برای مصرف در خوراک حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد، اگرچه به دیگر کشورهای شرقی، مانند ویتنام و هنگ کنگ نیز صادر می شود.

   

  از بین رفتن ۱۰۰ میلیون پرنده، در صورت ادامه اعتصاب در برزیل

  در حال حاضر، در برزیل، بزرگترین صادرکننده طیور جهان، به دلیل اعتصاب طولانی رانندگان کامیون و کمبود خوراک طیور و منقطع شدن چرخه پرورش، این صنعت در خطر ویرانی قرار دارد.

  به گزارش وزیر کشاورزی و دامپروری، بلایرو مگی، اگر دولت نتواند کامیون های خوراک را به مزارع پرورش طیور برساند، ۱۰۰ میلیون پرنده از بین می روند. اگر این اتفاق بیفتد، ۲ تا ۲٫۵ سال طول می کشد تا برزیل به حالت اولیه برگردد. در آن صورت دیگر صادرکننده نخواهیم بود و باید واردات انجام دهیم.

  به گفته وزیر کشاورزی برزیل، پرندگان هر ۴۸ ساعت یک بار خوراک دریافت می کنند که خطر کانی بالیسم و نیاز به کشتار با مهربانی را در پی دارد.

  منبع: https://www.poultryworld.net/