• شماره خبر : 36933۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۱۰ آذر
 • این صفحه را چاپ کن
 • بافق :برداشت زعفران ۱۰ درصد افزایش یافت

  مدیر جهادکشاورزی بافق از برداشت 200 کیلوگرم زعفران خشک در این شهرستان خبر داد و گفت: تولید طلای سرخ، امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش دارد.

  حمید عسکری باقرآبادی اظهار داشت: سطح زیر کشت زعفران در شهرستان بافق ۷۵ هکتار است که از این مقدار ۵۰ هکتار بارور و بقیه غیر بارور است.

  وی افزود: از هر هکتار سطح زیرکشت زعفران در شهرستان بافق بیش از ۲٫۶ کیلوگرم محصول برداشت شده که نسبت به پارسال ۱۰ درصد افزایش نشان می دهد.
  این مسوول ، آموزش، توزیع پیاز مرغوب و اصلاح شده، مراجعه مداوم کارشناسان به مزارع و آبیاری به موقع را از خدمات جهاد کشاورزی بافق و علل افزایش محصول زعفران در این شهرستان اعلام کرد.

  وی توصیه کرد: بهره برداران برای برداشت بیشتر محصول در مراحل داشت نسبت به وجین و مبارزه با علف های هرز مزارع زعفران و کود دهی مناسب اقدام کنند.

  مدیرچهاد کشاورزی شهرستان بافق تشویق و ترغیب کشاورزان را به کشت این محصول کم آب خواه موثر خواند و بیان کرد: هم اینک افزون بر ۵۷۰ بهره بردار در حوزه کاشت و برداشت زعفران فعالیت دارند.

  این محصول از شهرستان بافق به بازارهای داخلی و بعضا به کشورهای همسایه صادر می شود.

  عسکری همچنین از انعقاد تفاهم نامه پنجساله بین جهاد کشاورزی شهرستان بافق با پزوهشکده زعفران کشور خبر داد و خاطرنشان کرد:این پژوهشکده در بحث تحقیقات و آموزش کاشت و داشت و برداشت این محصول با جهاد همکاری خواهد داشت.

  مساحت کل رمین های زراعی و باغی شهرستان بافق پنج هزار و ۲۲۷ هکتار است که توسط ۱۷۲ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و ۱۲۱ رشته قنات آبیاری می شود.
  مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوبشرقی یزد قرار دارد.


  کلید واژه ها:
  , ,