• شماره خبر : 36808۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱ آذر
 • این صفحه را چاپ کن
 • برزیل رکورد صادرات سویا به چین را می شکند/پیش بینی صادرات ۸۳ میلیون تن سویا به چین

  مقامات رسمی وزارت کشاورزی برزیل اعلام کردند، با توجه به چالش های تجاری میان آمریکا و چین و افزایش تقاضا برای سویای آمریکای جنوبی، صادرات این محصول به چین افزایش می یابد.

  رکورد صادرات سویا

  برزیل رکورد صادرات سویا به چین را می شکند/پیش بینی صادرات ۸۳ میلیون تن سویا به چین

  مقامات رسمی وزارت کشاورزی برزیل اعلام کردند، با توجه به چالش های تجاری میان آمریکا و چین و افزایش تقاضا برای سویای آمریکای جنوبی، صادرات این محصول به چین افزایش می یابد.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Thepoultrysite، اولدسون ریبریو سیلوا، معاون وزیر کشاورزی در امور بین الملل برزیل، در ماه جاری در سفر به چین با اعلام این خبر به رویترز ابراز امیدواری کرد، تقاضا برای خوراک برزیل نیز افزایش یابد.

  صادرات سویای برزیل، در پی وضع تعرفه ۲۵ درصدی چین بر محصولات کشاورزی امریکا، افزایش یافت. در سال جاری، برزیل حدود ۸۰ درصد از سویای تولیدی اش را به چین صادر کرده است. Agribrasil (صادرکننده بزرگ دانه های کشاورزی در برزیل) پیش بینی کرده است که میزان صادرات سویا به ۸۳ میلیون تن برسد.

  سیلوا در مصاحبه ای درباره صادرات محصولات کشاورزی به چین گفت: صادرات سویا به چین می تواند افزایش یابد، اما امیدواریم تنها به سویا محدود نشود و خوراک را هم در بر بگیرد.

  سال گذشته برزیل فهرستی از تولیدکنندگان خوراک را برای دریافت مجوز صادرات به چین ارائه داد.

  معاون وزیر کشاورزی در امور بین الملل در این باره گفت: هنوز مشخص نیست که چه زمانی مقامات چینی پاسخ دهند. وی ادامه داد: در حال حاضر میزان صادرات خوراک به چین قابل توجه نیست و محصولات اندکی مجوز صادرات به این کشور دارند.

  به گفته سیلوا، اخیرا روند تایید زراعی محصولات کشاورزی اصلاح شده (GMO) کند شده است و هیچ نشانه ای از سرعت گرفتن این روند مشاهده نمی شود.

  وی ادامه داد: برخی محصولات GMO که پنج سال پیش در برزیل تایید شده اند، هنوز توسط چینی ها مورد تایید قرار نگرفته اند.

  برزیل همچنین قصد دارد صادرات گوشت را به چین، که در حال حاضر مقصد مهم صادراتی این کشور برای گوشت گاو و مرغ است، افزایش دهد.

  معاون وزیر کشاورزی در امور بین الملل در این باره گفت: قرار است یک هیات چینی برای بررسی تجهیزات فرآوری گوشت گاو و مرغ و با نگاهی به افزایش تعداد مجوز صادرات محصولات کشاورزی به برزیل سفر کند.