• شماره خبر : 36592۲۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۶ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • برنامه ای برای جبران خسارت افزایش تعرفه ها به کشاورزان نداریم

  جانی پردو، وزیر کشاورزی ایالات متحده گفت: دولت امریکا در سال 2019 برنامه ای برای افزایش کمک های مالی به کشاورزان در راستای جبران خسارت های ناشی از وضع تعرفه ها ندارد.

  جبران خسارت

  وزیر کشاورزی امریکا:

  برنامه ای برای جبران خسارت افزایش تعرفه ها به کشاورزان نداریم

  جانی پردو، وزیر کشاورزی ایالات متحده گفت: دولت امریکا در سال ۲۰۱۹ برنامه ای برای افزایش کمک های مالی به کشاورزان در راستای جبران خسارت های ناشی از وضع تعرفه ها ندارد.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Reuters، ایالات متحده پیش از این بودجه ای ۱۲ میلیارد دلاری به کشاورزانی که از تعرفه‌های صادرات محصولات کشاورزی آسیب دیدند، اختصاص داده بود.

  وزیر کشاورزی امریکا در این باره گفت: کشاورزان می توانند براساس شرایط فعلی برنامه ریزی و بازاریابی کنند.

  دونالد ترامپ در ماه جولای با چالش های تجاری ایجاد شده امریکا با چین، اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر، بودجه ای برای حمایت از کشاورزان در نظر گرفت.

  دولت ترامپ در سال جاری با وضع تعرفه بر کالاهای چینی که ارزش مالی آن ۲۵۰ میلیارد دلار برآورد می شود، سعی در کاهش روابط تجاری میان امریکا و چین دارد.

  پکن نیز در اقدامی تلافی جویانه، تعرفه هایی به ارزش ۱۱۰ میلیارد دلار بر محصولات امریکا شامل سویا، سورگوم، ذرت، گندم، پنبه، لبنیات و گوشت گاو وضع کرد.

  چین که در گذشته بزرگترین مصرف کننده محصولات کشاورزی ایالات متحده محسوب می شد، تا حد زیادی از بازار برخی محصولات امریکا خارج شده است.

  پردو گفت: شرایط مشخص است، بنابراین کشاورزان، حتی با وجود فشارهای مالی، بدون انتظار از یک برنامه تسهیل کننده بازار، بهترین تصمیم را برای سال ۲۰۱۹ اتخاذ خواهند کرد.

  وزارت کشاورزی امریکا، اولین بخش از کمک های مالی  (۶ میلیارد دلار) را در پایان ماه آگوست به کشاورزان پرداخت کرد.

  به گفته وزیر کشاورزی ایالات متحده، انتظار نمی رود، بخش دوم این کمک ها زودتر از ماه دسامبر پرداخت شود، در حالی که مبلغ آن هنوز مورد بحث است.

  پردو در این باره گفت: ما به بررسی شرایط بازار ادامه می دهیم و درباره آن بحث می کنیم. صادقانه بگویم در حال حاضر تغییری در بودجه حمایت های مالی از کشاورزان مشاهده نمی شود.