• شماره خبر : 38819۲ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۳ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • بزرگ‌ترین واحد تولید مرغ مادر تخم‌گذار در سلطانیه زنجان به بهره برداری رسید/ تولید ۲۵ درصد مرغ مادر تخم گذار و تخم در واحد تولیدی مرغک

  بزرگ‌ترین مزرعه تولید مرغ مادر تخم‌گذار کشور وابسته به سازمان اقتصادی کوثر، با حضور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید، در شهر سلطانیه زنجان به بهره‌برداری رسید.

  بزرگ‌ترین واحد تولید مرغ مادر تخم‌گذار در زنجان به بهره برداری رسید

  با حضور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید؛

  بزرگ‌ترین واحد تولید مرغ مادر تخم‌گذار در سلطانیه زنجان به بهره برداری رسید/ تولید ۲۵ درصد مرغ مادر تخم گذار و تخم در واحد تولیدی مرغک

   

  بزرگ‌ترین مزرعه تولید مرغ مادر تخم‌گذار کشور وابسته به سازمان اقتصادی کوثر، با حضور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید، در شهر سلطانیه زنجان به بهره‌برداری رسید.

   

  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، بزرگ‌ترین مزرعه تولید مرغ مادر تخم‌گذار کشور با ظرفیت تولید هر دوره ۸۰ هزار جوجه مرغ تخم‌گذار و ۱۰ میلیون قطعه مرغ در سال، امروز، دوشنبه ۱۳  اسفند، با حضور حجت‌الاسلام محمدعلی شهیدی محلاتی، نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمدرضا اسکندری، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر در شهر سلطانیه زنجان گشایش یافت.

   

  شهیدی محلاتی، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و رییس بنیاد شهید، گفت: انقلاب اسلامی که تنها انقلاب مذهبی در دنیا بود، از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۴۰ سال قبل با دشمنی‌های بسیاری روبرو بوده و اکنون مورد تحریم ناجوانمردانه قرار گرفته است و تنها راه مقابله با آن تولید داخلی و رسیدن به خودکفایی در مواد غذایی است.

   

  به گفته وی، در مجموعه تولیدی مرغک وابسته به سازمان اقتصادی کوثر که واحد تولید مرغ مادر تخم‌گذار آن در شهر سلطانیه به بهره‌برداری رسیده است، حدود ۲۵ درصد مرغ مادر تخم‌گذار و درپی آن تولید تخم مرغ کشور از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طریق جوجه‌های این مجموعه تامین خواهد شد.

   

  وی رمز موفقیت انقلاب که هم‌اکنون وارد چهل و یکمین سال حیات خود شده است را، وحدت جامعه، رهبری و فداکاری مردم دانست و گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب که از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شد،‌ شعار «ما می‌توانیم» و سیاست اقتصاد مقاومتی و تولید و خودکفایی تبلور دارد.

   

  گفتنی است؛ در این واحد تولید مرغ مادر تخم‌گذار که با سرمایه ۲۵ میلیارد تومانی در مدت زمان دو سال ساخته راه‌اندازی شد، برای ۴۰ نفر به صورت مستقیم و برای حدود ۲۰۰۰ نفر هم به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد کرد.