• شماره خبر : 26696۳۰ ۹۷
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۵ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • بزرگ ترین مزرعه-کارخانه مرغ تخم گذار صنعتی در وایکاتو ایجاد می شود

  بزرگ ترین تولیدکننده تخم مرغ نیوزیلند(Mainland Poultry) قصد دارد مزرعه-کارخانه مرغ تخم گذار صنعتی را در منطقه وایکاتو ایجاد کند که با اعتراض شدید عمومی مواجه است.

  نیوزیلندی ها مخالف فعالیت مزرعه-کارخانه های حیوانات برای تولید غذای ارزان

  بزرگ ترین مزرعه-کارخانه مرغ تخم گذار صنعتی در وایکاتو ایجاد می شود

   

  بزرگ ترین تولیدکننده تخم مرغ نیوزیلند(Mainland Poultry) قصد دارد مزرعه-کارخانه مرغ تخم گذار صنعتی را در منطقه وایکاتو ایجاد کند که با اعتراض شدید عمومی مواجه است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) از site Poultry، سخنگوی Direct Animal Action، گفت: اگر Mainland Poultry حرف خود را به کرسی بنشاند، مزرعه-کارخانه بسیار بزرگ آنها، ۸۰۰ هزار مرغ را زندانی خواهد کرد که تقریبا همه این مرغ ها در قفسه های کلنی، ظالمانه نگهداری می شوند.

  دیردر سیمز، با اشاره به اعتراض عمومی بزرگی که در نیوزیلند نسبت به مزرعه-کارخانه های نگهداری حیوانات در قفس برای تولید غذای ارزان ایجاد شده است، تصریح کرد: مصرف کنندگان نیوزیلندی واقعا مزرعه-کارخانه را دوست ندارند و این نوع فعالیت ها در کشورمان ممنوع است.

  این گزارش می افزاید: در روزهای اخیر اعلام شد Foodstuffs، مالک New World، PAK’nSAVE و Four Square در حال ملحق شدن به Countdown برای تخم مرغ های بدون قفس هستند. این درحالی است که کشورهایی مانند سوییس و اتریش، فعالیت مزرعه-کارخانه ها و قفس های کلنی حیوانات را متوقف کرده اند.

  بر همین اساس، نیوزیلندی ها معتقدند که این کشور باید پیشرو در برنامه های جهانی رفاه حیوانات باشد اما ساخت یک مزرعه-کارخانه بسیار بزرگ، آنها را عقب تر از کشورهای پیشرفته قرار می دهد.

  گفتنی است؛ شورای منطقه وایکاتو در حال حاضر در حال بررسی ساخت مزرعه-کارخانه شرکت Mainland Poultry است.

  سیمز می گوید: ما تقاضایی را به شورا فرستادیم و طی دو روز، ۱۰۰۰ امضا جمع آوری شد. تا الان بیش از ۲۰۰۰ امضا گرفتیم که شمار امضاکنندگان در حال افزایش است.

  خانم سیمز افزود: ما به شدت به شورا اصرار کردیم تا از فعالیت Mainland Poultry برای ساخت این جهنم مرغ جلوگیری کند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب، سخت تلاش می کنیم.