• شماره خبر : 35637۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۲۱ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 • بهینه سازی مصرف کود، گام مهمی در راستای غنی سازی محصولات کشاورزی/ انجام سالانه سه هزار نمونه برداری کودی

  مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران، بهینه سازی مصرف کود با هدف غنی سازی محصولات کشاورزی را گام مهمی در کشور برشمرد و افزود: بر اساس رویه های نظارتی و کنترل کودی، سالانه بیش از سه هزار نمونه برداری صحت کودهای کشاورزی در این شرکت، انجام می شود.

  کود اوره در تعطیلات نوروز

  مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران، تصریح کرد:

  بهینه سازی مصرف کود، گام مهمی در راستای غنی سازی محصولات کشاورزی/ انجام سالانه سه هزار نمونه برداری کودی

  مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران، بهینه سازی مصرف کود با هدف غنی سازی محصولات کشاورزی را گام مهمی در کشور برشمرد و افزود: بر اساس رویه های نظارتی و کنترل کودی، سالانه بیش از سه هزار نمونه برداری صحت کودهای کشاورزی در این شرکت، انجام می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات حمایتی، حمید رسولی، گفت: با اجرای روش های مختلف نظارت، پایش و کنترل تولید، واردات و مصرف کودهای کشاورزی در ایران تنظیم و برنامه توصیه های کودی توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ارایه می شود.

  وی به پایش کود توسط سازمان جهاد کشاورزی در استان ها اشاره و اظهار کرد: موسسه خاک و آب نیز با اجرای برنامه ثبت کودی اجازه تولید و توزیع کودها، بدون طی شدن فرایند ثبت مواد کودی را نمی دهد.

   

   

  رعایت استاندارد و کیفیت کودهای کشاورزی در اولویت

  رسولی گفت: اطمینان از رعایت استاندارد و کیفیت کودهای کشاورزی همواره مورد توجه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بوده است و این امر در تمام فرایند تامین، توزیع و مصرف، بررسی و به دقت اجرا می شود.

  مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران با اشاره به چگونگی محاسبه نیاز کودی کشور، تصریح کرد: این محاسبات بر اساس سطح زیرکشت و عملکرد مورد انتظار توسط موسسات تحقیقاتی مرجع، انجام می شود.

  رسولی افزود: برای محاسبه نیاز کودی کشور تمامی اطلاعات مربوط به سطح زیر کشت محصولات مختلف کشاورزی به همراه اطلاعات مربوط به عملکرد مورد انتظار از هر محصول جمع بندی و طی گزارشی به موسسه خاک و آب فرستاده می شود.

  مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایران ادامه داد: یک تیم تحقیقاتی با سطح علمی بسیار بالا در موسسه تحقیقات مزبور بر اساس این گزارش ها، تحلیل و جمع بندی نهایی خود را در خصوص نیاز کودی کشور به معاونت زراعت اعلام می کند.

  رسولی اظهار کرد: معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی نیز با دریافت این اطلاعات به تحلیل مصرف انواع کودهای کشاورزی در سال های گذشته پرداخته و با توجه به منابع مالی و برنامه زراعی سال جدید، برنامه سالانه برای تامین و تدارک کودی کشور را تنظیم به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ابلاغ می کند.

  وی گفت: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیز بر اساس این برنامه ابلاغی و با در نظر گرفتن اولویت تامین از منابع داخلی به ویژه در کود اوره، با برگزاری مناقصات داخلی در مقاطع مختلف سال، همچنین تامین کودهای فسفاته و پتاسه اقدام می کند.