• شماره خبر : 39546۲۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۶ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • تالش: کد دار شدن عشایر پیگیری می شود

  مدير جهاد کشاورزي تالش گفت: کددار شدن جمعيت و سکونتگاه هاي عشاير اين شهرستان از سوي تعاوني عشايري پيگيري مي شود تا افراد تحت شمول، از مزاياي لازم برخوردار شوند.

  سید علی موسوی روز دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات عشایر در فرمانداری تالش افزود: با کدگذاری به مناطق عشایر نشین تالش از سوی وزارت جهاد کشاورزی، خانواده های عشایر از مزایای لازم نظیر سهمیه آرد کافی و برخی نهاده های کشاورزی و دامی بهره مند خواهند شد.

  وی اظهار کرد: ۱۴ هزار نفر با دو هزار و ۲۰۰ نفر جمعیت در ۳۶ نقطه عشایر نشین تالش زندگی می کنند و تعاونی عشایری از سال گذشته شروع به فعالیت کرده و فاقد درآمد است.

  وی ادامه داد: عشایر تالش، کد دار نیستند و اخذ کد و تهیه انواع نهاده های کشاورزی و دامی از وظایف تعاونی مربوطه است و با تحقق این امر، تحول خوبی در زندگی عشایر روی خواهد داد.

  فرماندار تالش نیز در این جلسه بر نقش و جایگاه مهم عشایر و دامداران در بخش تولیدات دامی و کشاورزی تاکید کرد و از تعاونی عشایر خواست، مدیریت و توزیع امکانات و خدمات برای جمعیت تحت شمول را در اختیار بگیرد.

  سید عیسی مهدوی گفت: توان و امکانات تعاونی برای توزیع آرد و اقلام لازم جامعه عشایر، طبق نامه ای به فرمانداری اعلام شود.

  شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.