- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

تجارت مواد افزودنی خوراک تخصصی در جهان رو به افزایش است

تجارت مواد افزودنی

تجارت مواد افزودنی خوراک تخصصی در جهان رو به افزایش است

بازار مواد افزودنی [1] خوراک تخصصی [1] با نرخ رشد سالانه ۵٫۴۳ درصد در ۲۰۱۶، به ارزش ۱۱٫۱۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) [1] به نقل از allaboutfeed، این نتایج بر اساس گزارش تحقیقاتی MarketsandMarkets  بر روی «بازار مواد افزودنی خوراک تخصصی با توجه به نوع  ( طعم دهنده ها و شیرین کننده ها، مواد معدنی، پیونده ها، ویتامین ها،  اسیدی کننده ها، آنتی اکسیدان ها)، دام ( خوک، نشخوارکنندگان، طیور، آبزیان)، عملکرد، شکل و ناحیه پیش بینی جهانی تا ۲۰۲۲» به دست آمده است.

 

آسیا- اقیانوسیه سریعترین رشد را دارد

تقاضا برای مواد افزودنی خوراک تخصصی به دلیل افزایش مصرف گوشت و دیگر محصولات حیوانی با توجه به افزایش درآمد مصرف کنندگان در کشورهای در حال توسعه [1] مانند هند در ناحیه آسیا- اقیانوسیه زیاد است.

تقاضا برای مواد افزودنی خوراک تخصصی در این ناحیه به دلیل رشد جمعیت، افزایش درآمد قابل عرضه، شهرنشینی رو به رشد و افزایش تقاضا برای محصولات گوشتی با کیفیت بیشتر شده است.

در میان انواع مواد افزودنی خوراک تخصصی، اسیدی کننده ها بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ سریع ترین رشد را خواهند داشت.

درحال حاضر اسیدی کننده ها در پرورش طیور مدرن برای درمان بیماری هایی مانند آسیت به دلیل میکروب های مختلف  (اشرشیا کلی و سالمونلا [1]) محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. انواع اسیدی کننده ها در مقادیر مختلف با خوراک ترکیب شده اند که وابسته به نیاز دام و تاثیر آن بر حیوانات است.

 

طعم دهنده ها مصرف خوراک را افزایش می دهند

طعم دهنده ها و شیرین کننده های اضافه شده به مطبوع تر شدن خوراک کمک می کند و منجر به مصرف بالای خوراک توسط دام و عملکرد بهتر می شود. بنابراین بهبوددهنده های دلپذیری خوراک، جایگاه مهمی در بازار مواد افزودنی خوراک تخصصی پیدا می کنند.

افزودنی های مایع به دلیل کنترل آسانتر و ترکیب با خوراک حیوانات [1]، بیشتر موردتوجه قرار دارند.

این دسته از افزودنی ها حامل های عالی برای خوراک و غنی از مواد مغذی هستند؛ آنها  نسبت به حالت خشک مناسب و مقرون به صرفه تر به شمار می روند.

افزودنی های مایع خوراک را خوش طعم تر می کنند، مصرف آن را در میان حیوانات افزایش می دهند و به کاهش اتلاف خوراک و نیاز به نیروی کار نیز کمک می کنند.

منبع: http://www.allaboutfeed.net/

 

 

[2] [3] [4]