• شماره خبر : 27208۳۰ ۹۷
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۸ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • تضمین سلامت غذای مردم بر عهده آزمایشگاه های دامپزشکی است

  رییس سازمان دامپزشکی کشور خواستار سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد آزمایشگاه های مجهز در نقاط صفر مرزی شد و افزود: آزمایشگاه های دامپزشکی تضمین کننده تولید و سلامت غذای مردم هستند.

  علیرضا رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی

  رییس سازمان دامپزشکی خواستار ایجاد آزمایشگاه های مجهز در نقاط مرزی شد

  تضمین سلامت غذای مردم بر عهده آزمایشگاه های دامپزشکی است

  رییس سازمان دامپزشکی کشور خواستار سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد آزمایشگاه های مجهز در نقاط صفر مرزی شد و افزود: آزمایشگاه های دامپزشکی تضمین کننده تولید و سلامت غذای مردم هستند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، علیرضا رفیعی پور، در نخستین گردهمایی آزمایشگاه های دامپزشکی کشور، گفت: در سازمان دامپزشکی و بخش نظارت و آزمایشگاه، از مهم ترین ارکان هویتی محسوب می شوند و اقدامات آنها برای تمامی بخش ها از جمله تولیدکننده، مصرف کننده، دولت و حاکمیت اهمیت دارد.

  وی از تدوین آیین‌نامه‌ جایگاه قانونی آزمایشگاه های بخش خصوصی در سازمان دامپزشکی خبر داد و افزود: مراحل تنظیم این آیین‌نامه در دست انجام است و به زودی ارائه خواهد شد تا آزمایشگاه های دامپزشکی بخش خصوصی نیز جایگاه قانونی پیدا ‌کنند.

  رییس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر لزوم تمرکززدایی از فعالیت‌ آزمایشگاه های دامپزشکی در استان های برخوردار و بزرگ، تصریح کرد: به دلیل اهمیت و حساسیت مرزها، آزمایشگاه های دامپزشکی باید در مناطق صفر مرزی ایجاد شوند چنانچه منشا بسیاری از بیماری ها از این مناطق است.

  رفیعی پور از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه خواست در نقاط مرزی آزمایشگاه احداث کنند و افزود: در شرایط فعلی نیاز به آزمایشگاه های دامپزشکی از جغرافیای مراکز استانی خارج شد است و حتی در بخش‌ها نیز تقاضای ایجاد آزمایشگاه ها و نیازمندی به ارائه خدمات آزمایشگاهی وجود دارد.

  وی با تاکید دوباره بر نقش و جایگاه مهم آزمایشگاه های دامپزشکی، اظهار کرد: آزمایشگاه های دامپزشکی در خدمت تولید و در راستای کاهش هزینه‌ها فعالیت می کنند و از سوی دیگر تضمین کننده سلامت تولید برای مصرف‌کنندگان نیز هستند.

  رفیعی پور گفت: ما و تمام همکاران مان در آزمایشگاه های دامپزشکی تلاش می‌کنیم، آنچه بر سفره مردم می‌رود سلامت آن تضمین شود و در کنار آن، منافع تولیدکننده نیز تامین شود و نتیجه این فعالیت ها به کاهش هزینه‌های آنها بینجامد.

  رییس سازمان دامپزشکی کشور همچنین نقش آزمایشگاه های دامپزشکی در توسعه تبادلات بین‌المللی را نیز مهم برشمرد وگفت: تمامی کشورها برای واردات محصولات پروتئینی و دامی، محصولات را در آزمایشگاه های خود مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورت عدم تایید اجازه ورود به کشور خود را نمی‌دهند. این امر نشان دهنده اهمیت آزمایشگاه های دامپزشکی در سرتاسر جهان است.