• شماره خبر : 44332۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۶ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان ها در حوزه دامپزشکی ضروری است

  رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان ها را از ضرورت ها می دانم.

  بیماری های دامی

  تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان ها در حوزه دامپزشکی ضروری است

   

  رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان ها را از ضرورت ها می دانم.

   

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از سازمان دامپزشکی، علیرضا رفیعی پور در جمع روسای ادارات ستادی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی در مشهد افزود: طی دوران حضورم در مرکز کشور نگرش سازمان بعد از دو سال بر ضرورت تمرکز زدایی و تفویض اختیار است.

   

  وی گفت: بر همین‌مبنا ما سیاستگذار و ناظر خواهیم شد و شما در استان ها مسئول اجرا، پیگیری و پاسخگویی خواهید بود.

   

  وی اظهار داشت: در برهه کنونی نیاز به کار جهادی داریم و رویکرد باید از فعالیت های اداری به جهادی تغییر کند لذا طرح مشکلات و معضلات به تنهایی کافی نیست بلکه نیاز به راهکار اجرایی برای حل مساله است.

   

  رفیعی پور عنوان داشت: ماهیت کار دامپزشکی مقدس است لذا دقت در خدمت به مخاطبان و تولید کنندگان ضروری است.

   

  وی یادآور شد: با اتکای صرف به ساختار اداری نمی توان بر مشکلات کنونی غلبه کرد ولی می توان با بررسی دقیق امکانات، نیروها و توزیع دقیق و عادلانه و با دانستن واقعیت آمار نیروهای انسانی، تجهیزات و خودرو و… تصمیم گیری عادلانه صورت گیرد.

   

  وی افزود: با بهره گیری از مشاوران امین سعی در انجام مطالعات دقیق در سطوح مختلف اعم از استانی و شهرستانی شده تا به بهترین شکل ممکن‌تصمیم گیری صورت پذیرد.

   

  رفیعی پور یادآور شد: با تفویض اختیار، سرعت ارائه خدمات را بیشتر کردیم و این موضوع جزو اولویت هاست و همچنان رو به فزونی است و لذا نظارت ها و فرآیندها نباید صرفا متمرکز به سازمان باشد بلکه استان ها باید در این زمینه مستقل باشند و ما نیز همواره زمینه این تمرکز زدایی را بیشتر فراهم خواهیم کرد.