- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

تنظیم کنندکنندگان قوانین صنعت خوراک، در مورد مسائل مهم این صنعت به گفت و گو نشستند

11 امین نشست تنظیم کنندگان بین المللی خوراک

تنظیم کنندکنندگان قوانین صنعت خوراک، در مورد مسائل مهم این صنعت به گفت و گو نشستند

۱۱ امین نشست سالانه تنظیم کنندگان بین المللی خوراک [1]  (IFRM)  که در سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد [1] (FAO)  برگزار شد، نمایندگان صنعت خوراک [2] و مقامات دولتی را از سراسر جهان گرد هم آورد تا در مورد مسائل حاد مربوط به بخش خوراک با IFIF [1] و FAO [1] گفتگو داشته باشد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) [1] به نقل از wattagnet [2]، دکتر دنیل برکویچی، رئیس IFIF گفت: «خوشحالم که  ازسراسر جهان، شرکت کنندگانی داشتیم و  سازمان های نظارتی اصلی در ۱۱امین  IFRM به ما ملحق می شوند. این نشست برای بار دیگر ثابت کرد که یک فرصت مهم برای صنعت خوراک جهانی و تنظیم کنندگان خوراک است تا در مورد مسائل کلیدی برای زنجیره خوراک و مواد غذایی، از جمله خوراک حیوانات و استراتژی های خوراک برای بهبود سلامت حیوانات و همچنین برنامه های توسعه ظرفیت برای ایمنی خوراک برای پیاده سازی الزامات Codex Alimentarius گفتگو داشته باشند.»

 

برکویچی افزود: «این نشست نمونه مهمی از همکاری بخش خصوصی با با سازمان فائو [2] و تنظیم کننده های خوراک از سراسر جهان است. ما معتقدیم که تنها با همکاری می توانیم  از حفظ ایمنی غذا و خوراک اطمینان پیدا کنیم.»

نشست با بخش خصوصی

دکتر بادی بسبس، رییس بخش تولید و ژنتیک حیوانات (AGAG) سازمان فائو، گفت: «موفقیت این نشست ثابت می کند که تلاش های سازمان فائو برای تسهیل گفت وگو میان بخش خصوصی و دولتی ارزشمند است. اپراتورهای خوراک می توانند به طور قابل توجهی کمک کنند تا بخش های دام و غذا را پایدارتر کنند و به اهداف مهم دیگر مانند امنیت غذایی، بهداشت عمومی و بهداشت و رفاه حیوانات برسند. IFRM فرصت مهمی برای تبادل نظر در میان سهامداران از سراسر جهان و هماهنگ کردن تلاش های ما در راستای اهداف مشترک است.»

 

سایر مباحث در ۱۱ امین IFRM  شامل یک کارگاه آموزشی در مورد ارزیابی ریسک ایمنی خوراک، اطلاعات به روز در مورد  کار مربوط به خوراک در کمیته Codex Alimentarius و اطلاعات به روز در مورد همکاری بین المللی برای همگرایی الزامات فنی در جهت ارزیابی مواد تشکیل دهنده خوراک (ICCF)  با هدف همگرایی الزامات فنی خاص برای مجوز خوراک افزودنی / مواد تشکیل دهنده در سراسر مناطق، بود.

منبع: https://www.wattagnet.com [1]

[3] [4] [5]