• شماره خبر : 42617۲۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۹ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • تهران: ‌رتبه دوم ورامین در حوزه دامداری‌های صنعتی و سنتی‌ در استان

  ‌فرماندار شهرستان ورامین گفت: احداث قطار شهری و بیمارستان از مهم ترین نیازهای ورامین است.

  تهران: ‌رتبه دوم ورامین در حوزه دامداری‌های صنعتی و سنتی‌ در استان

  فرماندار شهرستان ورامین گفت: احداث قطار شهری و بیمارستان از مهم ترین نیازهای ورامین است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از ایسنا‌، حسین کاغذلو در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه ‌بیان کرد: شهرستان ورامین یک شهرستان استراتژیک است و ۸۰ درصد تولیدات آن کشاورزی است و ۲۰ درصد تولیدات در این شهرستان به صنعت مربوط می‌شود.

  وی گفت: عمده تولیدات کشاورزی در شهرستان تولید گوشت قرمز، صیفی جات، کلزا و گندم و صنایع دستی است.

  فرماندار شهرستان ورامین افزود: در حوزه دامداری‌های صنعتی و سنتی ورامین رتبه دوم در استان را به خود اختصاص داده و این آمار نشان می‌دهد که ورامین دشت حاصلخیز استان تهران است.

  وی تصریح کرد: در شهرستان ورامین در حوزه صنعت دو شهرک صنعتی دولتی و یک شهرک صنعتی غیر دولتی و یک ناحیه صنعتی وجود دارد که جمعا ۳۶۰ واحد صنعتی و ۵۲۰ واحد صنفی فعالیت می‌کند.

  وی یادآور شد: تنها راه برون رفت از شهرستان ورامین از بن‌بست احداث جاده است و در حوزه جاده‌سازی و احداث کمر‌بندی‌های شمالی و جنوبی نیازمند اعتبارات استانی هستیم.

  فرماندار شهرستان ورامین احداث قطار شهری، احداث بیمارستان، تعریض و بهسازی محورهای آبیاری و تعریض محور چرمشهر را از مهم ترین نیازهای این شهرستان دانست.

  به گفته کاغذلو، شهرستان ورامین با تولید ۱۲۳ هزار تن شیر رتبه دوم، با ۲۱ هزار و ۸۴۴ تن تخم مرغ رتبه سوم، ۲۲۵ هزار تن ذرت علوفه‌ای رتبه سوم، ۱۱۵ هزار و ۲۰۰ تن سبزی و صیفی‌جات رتبه سوم و ۱۵۰ تن ماهی در سال رتبه سوم استان تهران را در اختیار دارد.


  کلید واژه ها: