• شماره خبر : 31901۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۴ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • توسعه همکاری های کشاورزی میان ایران و ژاپن

  در دیدار نمایندگان ایران و ژاپن ضمن بررسی زمینه های گسترش روابط و مناسبات، دو طرف برای توسعه همکاری های کشاورزی اعلام آمادگی کردند.

  همکاری های کشاورزی

  توسعه همکاری های کشاورزی میان ایران و ژاپن

  در دیدار نمایندگان ایران و ژاپن ضمن بررسی زمینه های گسترش روابط و مناسبات، دو طرف برای توسعه همکاری های کشاورزی اعلام آمادگی کردند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از وب سایت وزارت جهاد کشاورزی، در دیدار مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی با سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران که در محل وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت، هیرویاسو کوبایاشی سفیر ژاپن در تهران با اشاره به روابط دوجانبه دیرین بین جمهوری اسلامی ایران و ژاپن،  اظهار امیدواری کرد این روابط بویژه در بخش کشاورزی بیش از پیش گسترش و تعمیق یابد.

  در این دیدار، هومن فتحی مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی نیز با یادآوری سوابق همکاری های دو جانبه در بخش کشاورزی بویژه در حوزه توسعه روش های آبیاری،  تکنولوژی تولید برنج، روش های مشارکتی در توسعه کشاورزی و روستایی، آمادگی وزارت جهاد کشاورزی را برای گسترش مناسبات و همکاری های فنی با طرف ژاپنی اعلام کرد.

  در این دیدار همچنین زمینه های همکاری های آتی در حوزه های شیلات، تغییرات اقلیمی، مکانیزاسیون کشاورزی،  تحقیقات کشاورزی و فرآوری برنج مورد رایزنی این دو مقام قرار گرفت.

  در حاشیه این دیدار نیز سند پروژه توانمندسازی روستایی در سایت پایلوت استان خراسان رضوی به امضاء رسید.