• شماره خبر : 35605۳۱ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۲۱ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 • تولید طیور ارگانیک در وزارت جهاد کشاورزی هدفگذاری شود/۴۸ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات ارگانیک در کشور

  رییس انجمن ارگانیک با بیان اینکه تولید طیور ارگانیک باید در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی هدفگذاری شود، گفت: با کمک های دولتی، توسعه تولید طیور ارگانیک در کشور زودتر به نتیجه می رسد.

  تولید طیور ارگانیک

  رییس انجمن ارگانیک ایران:

  تولید طیور ارگانیک در وزارت جهاد کشاورزی هدفگذاری شود/۴۸ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات ارگانیک در کشور

  رییس انجمن ارگانیک ایران با بیان اینکه تولید طیور ارگانیک باید در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی هدفگذاری شود، گفت: با کمک های دولتی، توسعه تولید طیور ارگانیک در کشور زودتر به نتیجه می رسد.

  رضا نورانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، با بیان اینکه فعالیت در بخش تولید طیور ارگانیک کار آسانی نیست، اظهار کرد: دولت نیز کمک چندانی نیز در این زمینه به انجمن ارگانیک کشور نکرده است.

  وی اظهار کرد: برخی شرکت ها در بخش تولید طیور ارگانیک سرمایه گذاری کرده اند که امیدواریم تا سال آینده اتفاقات خوبی در این زمینه بیفتد.

  رییس انجمن ارگانیک ایران درباره اهداف برگزاری کارگاه آموزشی پرورش طیور ارگانیک، گفت: فرهنگسازی، اطلاع رسانی و انتقال فناوری های روز دنیا به تولیدکنندگان، از اهداف انجمن ارگانیک ایران است.

  وی افزود: در طول سال، چند کارگاه با زیر نام های مختلف در راستای دستیابی به این اهداف برگزار می شود.

  رییس انجمن ارگانیک ایران با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت های موجود تولید محصولات ارگانیک در کشور استفاده نشده است، تصریح کرد: تولید محصولات ارگانیک ارزش افزوده قابل توجهی هم در بازاراهای داخلی و هم در بازارهای صادراتی ایجاد می کند.

  وی افزود: از این رو، می توانیم از ظرفیت تولید محصولات ارگانیک در کشور، در راستای توسعه صادرات و ارزش افزوده بهره مند شویم.

  به گفته رییس انجمن ارگانیک ایران، برگزاری چنین رویدادی در دانشگاه با توجه به جایگاه علمی آن، مطلوب است و فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند برای ورود به بازار کسب و کار از آن استفاده کنند.

  وی با تاکید بر اینکه باید به سمت و سوی علمی شدن تولید محصولات کشاورزی برویم، گفت: تولید اصولی محصولات می تواند بر سلامت محیط زیست که با سموم و کودهای شیمیایی آلوده شده است، اثرگذار باشد.

  رییس انجمن ارگانیک ایران با بیان اینکه ایران در جایگاه سوم ابتلا به سرطان در دنیا قرار دارد، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت های موجود در تولید محصولات ارگانیک کشور، سلامت جامعه نیز حفظ می شود.

  وی پیشنهاد داد: دولت به جای پرداخت هزینه درمان، از تولید محصولات سالم و ارگانیک حمایت کند.

  نورانی در ادامه با اشاره به بخشی از فعالیت های انجمن ارگانیک از زمان تاسیس آن در سال ۸۵، گفت: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، ظرفیت های تولید محصولات ارگانیک در استان های کشور را بررسی کردیم.

  وی افزود: برای نمونه، در منطقه مرزی خراسان رضوی و در مسیر جاده ابریشم، جنگل ۱۵ هزار کیلومتری از پسته وحشی وجود دارد.

  او ادامه داد: انجمن ارگانیک ایران توانست از اتحادیه اروپا، گواهی محصول ارگانیک برای پسته وحشی تولیدشده در این منطقه را دریافت کند و در حال حاضر، کشورهایی مانند هلند، این محصول را برای صنایع بیسکوییت و شکلات پیش خرید می کند.

  رییس انجمن ارگانیک با بیان اینکه سطح زیر کشت محصولات ارگانیک ۴۸ هزار هکتار است، گفت: ۳۲۰۰ هکتار نخلستان در منطقه صفر مرزی در خاش، گواهی ارگانیک اتحادیه اروپا را دریافت کرده است.

  نورانی با اشاره به اینکه ایران رتبه چهل و سوم تولید محصولات ارگانیک در جهان را دارد، افزود: پیش از تاسیس انجمن، نامی ایران در میان تولیدکنندگان ارگانیک جهان وجود نداشت.

  رییس انجمن ارگانیک ایران از ورود سازمان های بین المللی در بخش ارگانیک به کشور خبر داد و افزود: در بخش ارگانیک سازمان آیفوام (جنبش های بین المللی ارگانیک) در ۵ کشور دفتر دارد که یکی از این کشورها، ایران است.

  وی افزود: این سازمان استانداردها و اخبار روز جهانی را به انجمن ارگانیک ایران منتقل می کند.