• شماره خبر : 34458۲۷ ۹۷
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۱۶ تیر
 • این صفحه را چاپ کن
 • خراسان رضوی، سومین استان تولید کننده تخم‌مرغ در کشور

  رییس اتحادیه مرغداران تخم گذار خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی سومین تولید کننده تخم مرغ در کشور است و بالغ بر 10 میلیون مرغ تخم گذار و تولید با ظرفیت 110 هزار تن در هر سال دارد.

  خراسان رضوی، سومین استان تولید کننده تخم‌مرغ در کشور

  رییس اتحادیه مرغداران تخم گذار خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی سومین تولید کننده تخم مرغ در کشور است و بالغ بر ۱۰ میلیون مرغ تخم گذار و تولید با ظرفیت ۱۱۰ هزار تن در هر سال دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از ایسنا، محمد منتظمی ، اظهار کرد: انتظار می‌رود زمان برگزاری نمایشگاه دام و طیور در مشهد به جای ۳ روز به یک هفته افزایش یابد، بازه زمانی مناسب برای برگزاری نمایشگاه دام و طیور هر سال یک بار است.

  منتظمی در پاسخ به اینکه آیا قیمت تخم‌مرغ افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: افزایش قیمت تخم‌مرغ قطعی نبوده است، در حال حاضر نهادهای دامی وابستگی مطلق به منابع خارجی دارند. اما اگر مراودات به گونه‌ای باشد که مواد اولیه خوب و با قیمت مناسب در اختیار ما قرار بگیرد احتمال افزایش قیمت کم‌تر است.

  وی تاکید کرد: افزایش و یا عدم تغییر در قیمت تخم مرغ بستگی به سیاست مبادلات تجاری در ایران وکشورهای صادرکننده نهادهای دامی دارد.

  منتظمی خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی سومین تولیدکننده تخم مرغ در کشور است، در این استان بالغ بر ۱۰میلیون مرغ تخم گذار وجود دارد و سالانه ۱۱۰ هزار تن تولید تخم مرغ در استان صورت می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه تاکنون برای ۲۴۰۰ نفر از طریق واحدهای مرغ تخم گذار اشتغال‌زایی ایجاد شده است، افزود: در حال حاضر ۲۴۰ بهره‌بردار در حوزه مرغ تخم‌گذار در استان فعالیت می‌کنند و در هر واحد ۱۰ تا ۲۰ هزار مرغ تخم‌گذار وجود دارد که در هر واحد ۱۰ کارگر مشغول به کار هستند.