• شماره خبر : 39560۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۷ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • تولید کنندگان دانه‌های روغنی، ساماندهی می‌شوند

  تولید کنندگان و بهره برداران دانه های روغنی در قالب تعاونی های محصولی در زنجیره تامین، ساماندهی می‌شوند

  تولید کنندگان دانه‌های روغنی

  مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تولید کنندگان و بهره برداران دانه های روغنی، در قالب تعاونی های محصولی در زنجیره تامین، ساماندهی می‌شوند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، حسین شیرزاد افزود: بر اساس توافق به عمل آمده با مشاور وزیر و مجری طرح ملی تعاونی های روغنی، مقرر شد تعاونی های محصولی دانه های روغنی، با هدف ساماندهی تولید کنندگان و بهره برداران این محصول راهبردی تشکیل شود.

  وی ادامه داد: ۶ استان گلستان، مازندران، اردبیل، خوزستان، قزوین و کرمانشاه با توجه به استعداد مناسب سرزمینی و ظرفیت های تولید و سطح زیر کشت به عنوان استان های پایلوت در این طرح محسوب شده و در هر استان یک اتحادیه با توجه به ظرفیت های مثل: انبار، کارخانه‌های روغن کشی و اعضای فعال از سوی مدیریت تعاون روستایی استان، به ستاد معرفی و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مدیران عامل شرکت تعاونی یا اتحادیه طرح مورد نظر با اعضا و کشاورزان تحت پوشش، تفاهمنامه یا قراردادی منعقد کنند مبنی بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی همه خدمات خود را از طریق این شرکت تعاونی ها و یا اتحادیه انجام و شرکت تعاونی و اتحادیه های مورد نظر نیز متعهد می شوند همه خدمات دریافتی را بین اعضا و کشاورزان توزیع کنند.

  شیرزاد با اشاره به اینکه در اولویت قرار دادن ارایه هر گونه کمک های فنی و اعتباری لازم برای ایجاد زیرساخت ها به مجری طرح از طریق مدیریت زراعت استان صورت می پذیرد تصریح کرد: کارگروه های استانی دانه های روغنی با ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان در سال جدید برگزار خواهد شد و با توجه به اهمیت موضوع سعی ما بر این است در این حوزه تشکل قوی و هدفمند تشکیل دهیم .

  این مقام مسئول گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان سال ۹۷ مبادرت به اتحادیه سراسری گیاهان دارویی داده و مجمع این اتحادیه ۲۲ اسفند ۹۷ تعیین شده است.

  مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود: تشکیل زنجیره تامین در حوزه محصولات راهبردی به منظور انسجام بخشی و ایجاد تشکل های هدفمند در اولویت سازمان مرکزی تعاون روستایی قرار دارد.