• شماره خبر : 44184۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۰ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • جشنواره سراسری سیب مراغه ۱۹ مهر برگزار می‌شود

   معاون عمرانی فرماندار مراغه از برگزاری جشنواره سراسری سیب مراغه در ۱۹ مهر امسال خبرداد.

  جشنواره ;

  جشنواره سراسری سیب مراغه ۱۹ مهر برگزار می‌شود

  معاون عمرانی فرماندار مراغه از برگزاری جشنواره سراسری سیب مراغه در ۱۹ مهر امسال خبرداد.

   

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ; نقی مسکینی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزرای این جشنواره افزود: این جشنواره در محل اردوگاه المهدی (عج) در روستای کرج آباد این شهرستان به مدت یک روز برگزار می شود.

  وی ادامه داد: این جشنواره با هدف معرفی سیب مراغه به عنوان برند کشوری و بین‌المللی در فصل برداشت سیب برگزار می شود.

  وی اضافه کرد: جشنواره سیب امسال فرصتی مناسب برای جذب سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در زمینه محصول مرغوب سیب این شهرستان خواهد بود.

  مدیرجهاد کشاورزی مراغه نیز در این نشست گفت: هم اکنون حدود ۱۴۰ رقم سیب تابستانه و پاییزه در این شهرستان شناسایی شده و مراغه را به قطب تولید سیب در کشور تبدیل کرده است.

  اسماعیل کریمی اصل افزود: در فصل برداشت سیب که از اوایل مهر و فصل پاییز در باغات این شهرستان آغاز می شود، اغلب محصول برداشت شده از نوع ارقام مرغوب و صادراتی بوده و هرساله بخش مهمی از آن روانه بازارهای خارجی و کشورهای همسایه می شود.

  وی با اشاره به برگزاری جشنواره سیب در این شهرستان ادامه داد: بررسی کارشناسی برند سیب مراغه، عرضه، فروش و بازاریابی داخلی و خارجی و نیز بازدید عمومی از غرفه های جشنواره از بخش های مختلف برنامه ریزی شده در این رویداد اقتصادی است.

  وی اضافه کرد: برپایی جشنواره سیب می تواند زمینه ساز رونق کشاورزی به ویژه در محصول سیب و صنایع تبدیلی وابسته به آن شود.

  شهرستان مراغه با تولید سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن سیب از قطب های تولید این محصول کشاورزی در کشور بوده و با جمعیت ۲۶۸ هزار نفری در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.