• شماره خبر : 42952۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۲۶ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • جمعیت خوک های چین ۳۲ درصد کاهش یافت

  وزارت کشاورزی چین اعلام کرد با ادامه شیوع تب خوکی آفریقایی در سراسر کشور، جمعیت خوک چین ۳۲.۲ درصد در جولای نسبت به همین ماه در سال گذشته کاهش یافت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از تسنیم از رویترز، وزارت کشاورزی چین اعلام کرد با ادامه شیوع تب خوکی آفریقایی در سراسر کشور، جمعیت خوک چین ۳۲٫۲ درصد در جولای نسبت به همین ماه در سال گذشته کاهش یافت.

  این وزارتخانه همچنین اعلام کرد تعداد خوکهای ماده در ماه جولای، یک سال پس از گزارش اولین شیوع این بیماری، ۳۱٫۹ درصد کاهش یافته است. تب خوکی برای خوک ها کشنده است ولی ضرری برای انسان ندارد.

  کاهش تعداد خوک ها در ماه گذشته نسبت به اطلاعات ماه ژوئن به طرز قابل توجهی بیشتر بود. جمعیت خوکهای چین در ژوئن ۲۵٫۸ درصد و تعداد خوک های ماده ۲۶٫۷ درصد کاهش یافته بود.

  پیش بینی های صنعت نشان می دهد جمعیت خوک های چین از این هم کمتر می‌شود و به ۵۰ درصد می‌رسد.

  ژانگ لیوی، یک تحلیلگر ارشد در مرکز ملی اطلاعات غلات و نفت چین گفت:«تعداد خوک های چین هنوز به پایین‌ترین حد نرسیده است و طی نیمه دوم سال جاری میلادی بیش از این کاهش خواهد یافت».

  کمبود روزافزون خوک در چین باعث شده قیمت این دام از رکورد ۲۰۱۶ بالاتر رود و به طور میانگین ۲۳٫۴۹ یوان ( ۳٫۳۴ دلار ) در هر کیلوگرم در هفته جاری فروخته شود. تحلیلگران همچنین انتظار دارند قیمت خوک در ماه‌های آینده باز هم رکورد بزند.