• شماره خبر : 43027۳۰ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۸ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • حجم ذرت های آلوده دولتی ۳ برابر شد/ مجلس پرونده ۵۰۰ هزار تن ذرت آلوده را به قوه قضائیه فرستاد

  نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه بر اساس مستنداتی که به دست نمایندگان محلس رسیده، حجم ذرتهای آلوده وارد شده به کشور ۵۰۰ هزار تن است گفت: پرونده ای در این خصوص در مجلس تشکیل و به قوه قضائیه ارائه شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از تسنیم، امیر خجسته نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار کرد: در گذشته خحم ذرت آلوده در کشور را ۱۵۰ هزار تن اعلام کرده بودند اما بر اساس مستنداتی که جدید به دست من رسیده است رقم آن بیشتر از این میزان و ۵۰۰ هزار تن است.

  وی افزود: این مستندات نشان می دهد که میزان ذرت آلوده موجود در کشور ۵۰۰ هزار تن است و از مسولان و گمرک می خواهیم در این ارتباط جوابگو باشد.

  نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس ادامه داد: این حجم از ذرت در انبارهای دولتی قرار دارد.

  وی با بیان اینکه سازمان استاندارد وجود ۵۰۰ هزار تن ذرت آلوده را رد می کند گفت: این سازمان اعلام کرده که ۲ هزار بار آزمایش بر روی ذرت های وارد شده انجام داده و میزان ذرت های آلوده را ۱۵۰ هزار تن تشخیص داده اما مستندات ما نشان می دهد این رقم ۵۰۰ هزار تن است.

  نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در پاسخ به اینکه مستندات شما مربوط به بررسی های وزارت بهداشت است گفت: مستندات ما از بخش مطمئنی به دست ما رسیده است.

  خجسته درباره اقدام مجلس در این ارتباط گفت: تشکیل جلسهای در این خصوص در مجلس جلسه ای برگزار و با تشکیل پرونده مستندات به قوه قضائیه ارائه شد.