• شماره خبر : 37588۲۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۲ دی
 • این صفحه را چاپ کن
 • خراسان جنوبی: درخشش کشاورزان استان در سطح ملی/۱۴ عنوان برتری کسب شد

  کشاورزان خراسان جنوبی در سی وسومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی خوش درخشیدند و ۱۴ عنوان برتر را کسب کردند.

  کشاورزان خراسان جنوبی در سی وسومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی خوش درخشیدند و ۱۴ عنوان برتر را کسب کردند.

  به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی؛ همزمان با برگزاری سی و سومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی، معاونین، مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان نمونه در زیر بخش های مختلف در محل سالن فجر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، از چهارده نمونه برتر بخش کشاورزی خراسان جنوبی در سطح ملی تقدیر بعمل آمد.

  در این مراسم از ۱۵۸ نمونه بخش کشاورزی در رشته های مختلف تقدیر شد و استان خراسان جنوبی به لحاظ دارا بودن چهارده نمونه برتر، برای دومین سال پیاپی، بعنوان دومین استان برگزیده کشور انتخاب شد.

  خراسان جنوبی علی رغم خشکسالی های چندین ساله و کمبود شدید نزولات جوی جزء خشک ترین استانهای کشور به حساب می آید اما با این وجود کشاورزان پرتوان استان بر خشکسالی مسلط شدند و اوضاع را به نفع خود تغییر دادند.

  کشاورزان این استان با بکارگیری حداقل ها اما استفاده از بهترین ها در رقابت های کشوری گل کاشتند و کسب این افتخار تنها در سایه تلاش و همت شان میسر شده است.