• شماره خبر : 34981۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۵ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • خراسان جنوبی: معدوم سازی ۱۴ تن فرآورده غیربهداشتی در استان

  مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از معدوم سازی 14 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی خبر داد.

  مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از معدوم سازی ۱۴ تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی، دکتر « محمد اصغرزاده » گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون طی نظارت های بهداشتی اکیپ های سیار و ثابت دامپزشکی بر مراکز عرضه انواع محصولات پروتئینی بیش از ۱۴ تن فرآورده ضبط و پس از طی مراحل قانونی معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

  وی با اشاره به اینکه کلیه مراکز اعم از رستوران ها، آشپزخانه ها، قصابی ها، مرغ و ماهی فروشی ها، هتل ها، مراکز آموزشی، رستوران مراکز تفریحی، بیمارستان ها و غیره تحت کنترل و نظارت های دامپزشکی قرار دارند افزود: طی مدت یاد شده ۱۲ هزار مورد بازدید و بازرسی از این مراکز انجام و ۴۱۷ مورد تخلف بهداشتی شناسایی و ثبت شده است.

  مدیرکل دامپزشکی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و سلامت مردم با کسی تعارف نداریم خاطر نشان ساخت: در مواردی که تخلف تهدید علیه بهداشت عمومی باشد و یا یک مرکز عرضه دارای سوابق تخلف بهداشتی باشد بلافاصله به مراجع قضایی معرفی می شود تا برخورد قانونی صورت گیرد.

  اصغرزاده از مردم خواست تا برای نظارت بهتر و دقیق تر بر مراکز عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی، اداره کل دامپزشکی را با گزارشات تخلفات یاری کنند


  کلید واژه ها: