• شماره خبر : 31544۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۲ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • خراسان جنوبی: واکسیناسیون ۹۴۴ هزار رأس دام علیه تب برفکی در استان

  مدیرکل دامپزشکی استان خراسان جنوبی گفت: از آغاز امسال تاکنون 46 هزار و 100 رأس گاو و گوساله و 898 رأس گوسفند علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.

  ۹۴۴ هزار و ۱۰۰ رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری تب برفکی در خراسان جنوبی واکسینه شدند.

  مدیرکل دامپزشکی استان خراسان جنوبی گفت: از آغاز امسال تاکنون ۴۶ هزار و ۱۰۰ رأس گاو و گوساله و ۸۹۸ رأس گوسفند علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.

  دکتر محمد اصغرزاده با بیان اینکه واکسیناسیون دام ها رایگان از سوی دامپزشکی انجام می شود، افزود: واکسیناسیون دام ها در واحدهای صنعتی، سنتی، مناطق پرخطر مرزی با استانهای دیگر و دام های عشایر انجام شد.

  وی با توجه به شیوع بیماری تب برفکی در برخی از استان های کشور بویژه استان های همجوار، بر رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای تاکید کرد.

  مدیرکل دامپزشکی استان از تولیدکنندگان و دامداران خواست: با رعایت اصول بهداشتی قرنطینه ‌ای و فعال کردن حوضچه‌های ضدعفونی در ورودی واحد دامداری خود، خودروهایی که در دامداری در حال تردد هستند کاملا ضدعفونی و از ورود افراد، وسایل نقلیه و تجهیزات متفرقه به داخل واحد دامداری جلوگیری کنند.

  اصغرزاده گفت: در سال جاری و سال های گذشته کنترل دقیق بر تردد محموله های دامی و واکسیناسیون حداکثری دام ها با هدف جلوگیری از این بیماری در جمعیت دام سبک و سنگین انجام نشده است.