• شماره خبر : 26954۳۰ ۹۷
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۱۶ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • خراسان رضوی : افزایش ۱۱۴ درصدی صادرات خوراک دام و طیور از استان به کشورهای همسایه

  صادرات خوراک دام و طیور از استان خراسان رضوی به مقصد کشورهای افغانستان و ترکمنستان بیش از 114درصد افزایش داشته است.

  صادرات خوراک دام و طیور از استان خراسان رضوی به مقصد کشورهای افغانستان و ترکمنستان بیش از ۱۱۴درصد افزایش داشته است.

  معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی همزمان با روز ملی دامپزشکی با اعلام این خبر اظهار داشت: صادرات خوراک دام و طیور از ابتدای سال جاری ۳۴۴۰ تن به ارزش بیش از یک میلیون و ۷۱۹ هزار دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازنظر وزنی ۹۸۸ تن افزایش داشته است.

  دکتر محمد رشتی باف در مورد صادرات خوراک دام و طیور نیز اعلام داشت: خوراک دام و طیور تولید شده در استان که با مجوز این اداره کل تولید و صادر شده است جزءبا کیفیت ترین خوراک منطقه بوده که حاصل تلاش بیش از ۶۰کارخانه دارای مجوز از این اداره کل در اقصی نقاط استان است.

  رشتی باف، تلاش اداره کل دامپزشکی را در راستای تحقق شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دانست و یادآور شد، اقدامات دامپزشکی در جهت ارتقای بهداشت و استاندارد واحدهای تولیدی از جمله موارد مهم در بقای این کارخانجات و حضور محصولات آنها در بازارهای داخلی و خارجی است.

  وی یادآور شد کلیه محموله های مرتبط با دام و طیور در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می گردد ودقت در بررسی محموله های صادراتی و وارداتی را از جمله مواردی دانست که نقش مستقیمی در سلامت جامعه و اقتصاد کشور دارد.

  رشتی باف، یادآور شد: پذیرش محموله های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله های وارداتی نیز صادق است و تا محموله ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبدا نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت.