- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

خراسان رضوی: توجه به بخش خصوصی دامپزشکی در اولویت قرار گیرد

«دکتر احمد شریعتی» در این مراسم که در محل شبکه دامپزشکی مشهد [1] انجام شد گفت: وظیفه مندی زیادی در سازمان دامپزشکی [1] وجود دارد که گاها اهمیت این سازمان را حتی از برخی وزارتخانه ها [1] نیز بیشتر می کند.

به گزارش اگنا [1] به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی [1]، وی افزود: دام و طیور، دومین سرمایه ملی کشور بعد از نفت بوده و دامپزشکی با صیانت از این سرمایه مولد و اثرگذار، نقش مهمی در سلامت، اقتصاد و اشتغال دارد.

شریعتی با اشاره به ورود سالانه ۲۸ میلیون زائر به استان و مشهد یادآور شد: وظیفه تامین فرآورده های خام دامی برای این عده و نیز مجاوران آستان مقدس رضوی از جمله فعالیت های دامپزشکی است و شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد با داشتن تنها ۷ اکیپ ولی با کار جهادی تواسته است از بروز هرگونه مخاطره ای در این خصوص جلوگیری کند.

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی اعلام داشت: حدود ۸۰۰ بیماری مشترک بین انسان و دام داریم و همکاران ما در شرایط سخت کاری، وظیفه صیانت از سرمایه دامی، سلامت و بهداشت عمومی را به عهده دارند.

وی با اشاره به تولید سالانه ۱۵ میلیون تن فرآورده های خام دامی، از نقش مهم و اثرگذار دامپزشکی در این میزان تولید گفت.

شریعتی یادآور شد: مشهد، پیشانی استان است و عمده فعالیت های دامپزشکی استان در این شهرستان در حال انجام است به عنوان نمونه؛ ۸۰۰ دامپزشک بخش خصوصی، ۲۰۰ مرکز درمانگاهی، ۶ بیمارستان دامپزشکی و ۲۵ درمانگاه دام کوچک در حال فعالیت هستند و اولین انتظار من از رییس جدید شبکه دامپزشکی مشهد وجود بخش خصوصی قوی در شهرستان و افزایش تعامل با این بخش است.

وی ضمن تقدیر از زحمات دکتر خسروی نیا از دکتر محمود جوادی نژاد نیز به عنوان یک چهره متعهد و باتجربه یاد کرد که سابقه دیرینه ای در دامپزشکی کشور و شهرستان های استان داشته است و وی را به عنوان رییس جدید شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد معرفی کرد.

یادآور می گردد در این مراسم، معاون سیاسی فرماندار مشهد، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و برخی از مسئولین شهرستان حضور داشتند.

[2] [3] [4]