• شماره خبر : 34073۲۷ ۹۷
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۷ خرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • دامپروران امریکایی، نخستین قربانی تعرفه ها/ ترامپ در مقابل اقدام تلافی جویانه از ما حمایت کند

  دامپروران خانوادگی امریکا در حمایت از سیاست های تجاری دونالد ترامپ، خواستار اقدام های حمایتی متقابل از رییس جمهوری شدند. آنها می گویند در این جنگ تجاری دامپروری خانوادگی، نخستین قربانی است که دولت امریکا باید از آنها حمایت کند.

  دامپروری خانوادگی در امریکا متاثر از جنگ تجاری ترامپ

  تاثیر جنگ تجاری جهانی بر دامپروران خانوادگی

  دامپروران امریکایی، نخستین قربانی تعرفه ها/ ترامپ در مقابل اقدام تلافی جویانه از ما حمایت کند

  دامپروران خانوادگی امریکا در حمایت از دونالد ترامپ، خواستار اقدام های حمایتی متقابل از رییس جمهوری شدند. آنها می گویند در این جنگ تجاری دامپروری خانوادگی، نخستین قربانی است که دولت امریکا باید از آنها حمایت کند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، دولت ترامپ اخیرا اعلام کرد که قصد دارد تعرفه  ۲۵ درصدی برای واردات فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم از اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک اعمال کند.

  بر پایه این گزارش، اتحادیه ملی دامپروران که حامی سیاست های تجارت شفاف و عادلانه است و کمبود تجارت آمریکا را جبران و دامپروران خانوادگی را حمایت می کند، در این زمینه بیانیه ای صادر کرد.

  در ادامه اجرای سیاست تجاری جدید امر این کشور، راجر جانسون، رییس  اتحادیه دامپروران ملی امریکا، بیانیه زیر را صادر کرد:

  «تجارت آزاد و بدون قید، اغلب به هزینه های بسیاری برای دامپروران و اقتصاد کشور ما داشته است و این روند سال های زیادی روابط تجاری آمریکا را زیر تاثیر قرار می داد.

  اگرچه ما با سیاست های پرزیدنت ترامپ و توجه به عملکرد تجاری ناعادلانه و کاهش کمبودهای تجاری مان موافق هستیم اما جنگ تجاری بین المللی با نزدیک ترین متحدان مان هم یک راه حل اساسی نیست.

  به باور ما، بود و نبود تعرفه ها احتمالا نتیجه عکس می دهد و در این میان، دامپروری همیشه نخستین قربانی این تعرفه ها بوده است و در این مورد هم تفاوتی نمی کند.

  همه کشور هایی که هدف قرار داده شده اند اعلام کردند برخی از محصولات دامپروری آمریکا را مالیات بندی می کنند و این مساله، پیامدهای منفی زیادی برای دامپروران خانوادگی خواهد داشت.

  این در حالی است که دامپروران خانوادگی با رکود شدید قیمت و کاهش درآمد در ۱۲ سال اخیر مواجهند.

  بنابراین از پرزیدنت ترامپ و دولتش می خواهیم در اقدامی سریع، با همکاری کنگره، برنامه های حمایتی برای دامپروران و جوامع روستایی در برابر اقدامات تلافی جویانه کشورها، ارایه دهند.

  منبع: http://www.thepoultrysite.com/poultrynews/40102/family-farmers-and-trumps-global-trade-war/