• شماره خبر : 36039۲۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۱۴ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • دامپزشکان، تامین کنندگان گمنامِ سلامت جامعه هستند/ جایگاه ایران در زمره ۱۰ تولیدکننده برتر صنعت دام و طیور، نتیجه تلاش دامپزشکان

  وزیر جهاد کشاورزی در روزملی دامپزشکی با تاکید بر نقش دامپزشکان آنها را گمنامان سلامت در جامعه برشمرد و تصریح کرد: قرار گرفتن ایران در جایگاه 10 تولیدکننده برتر لبنیات، مرغ و تخم مرغ، نتیجه تلاش دامپزشکان در مقابله با بیماری هاست.

  محمود حجتی، روز ملی دامپزشکی

  وزیر جهاد کشاورزی:

  دامپزشکان، تامین کنندگان گمنامِ سلامت جامعه هستند/ جایگاه ایران در زمره ۱۰ تولیدکننده برتر صنعت دام و طیور، نتیجه تلاش دامپزشکان

  وزیر جهاد کشاورزی در روز ملی دامپزشکی با تاکید بر نقش دامپزشکان آنها را گمنامان سلامت در جامعه برشمرد و تصریح کرد: قرار گرفتن ایران در جایگاه ۱۰ تولیدکننده برتر لبنیات، مرغ و تخم مرغ، نتیجه تلاش دامپزشکان در مقابله با بیماری هاست.

   

  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، محمود حجتی، در آیین روز ملی دامپزشکی با تاکید بر نقش دامپزشکی در پایداری اقتصاد ملی، افزود: نقش دامپزشکان در مقابله با بیماری های واگیردار دامی بسیار مهم است اما در جامعه کمتر به نقش و فعالیت دامپزشکان توجه می شود.

   

  حجتی اظهار کرد: نقش و سهم دامپزشکان آن گونه که باید در فرهنگ ما مورد توجه قرار نمی گیرد و این قشر به صورت گمنام به تلاش های خود برای تامین سلامت جامعه ادامه می دهند.

  وزیر جهاد کشاورزی نقش دامپزشکان در سلامت جامعه را کلیدی دانست و افزود: حیاتی ترین نقش دامپزشکان، تامین سلامت جامعه است و آنان نقش فوق العاده ای در این زمینه دارند. هرگاه بخشی از این اقدام ها دچار مشکل و یا نقص شود، سلامت جامعه نیز با چالش های جدی مواجه خواهد شد.

   

  به گفته حجتی تاکنون به دامپزشکی و دامپزشکان کم توجهی شده است، تاجایی که این کمبودها باعث شدند رسیدگی های لازم به این بخش مهم در کشور صورت نگیرد.

   

  جایگاه ایران در زمره ۱۰ تولیدکننده برتر صنعت دام و طیور، نتیجه تلاش دامپزشکان

   

  وزیر جهاد کشاورزی به تولید سالانه بیش از ۱٫۵ میلیارد دلاری محصولات دامی شامل لبنیات، گوشت قرمز، گوشت سفید و تخم مرغ در کشور اشاره و اظهار کرد: در سالهای اخیر با اقدام های صورت گرفته، ایران در زمره ۱۰ کشور نخست تولیدکننده مرغ و تخم مرغ و محصولات لبنی در منطقه قرار گرفته است.

   

  وی تصریح کرد: در واحدهای تولیدی هرکجا نارسایی پیش می آید و بیماری فراگیر می شود، بحران اقتصادی برای تولیدکنندگان ایجاد می کند؛ مانند مشکل بیماری آنفلوانزای پرندگان که چندسالی است درگیر آن هستیم.

   

  حجتی ادامه داد: بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سال گذشته در واحدهای تولیدی طیور کشور به اوج رسید و آثار نامطلوبی بر صنعت، تولید ملی و همچنین مصرف کنندگان گذاشت و افزایش قیمت این محصولات از جمله تخم مرغ را در پی داشت.

   

  وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه ایران تا چند سال پیش یکی از واردکنندگان محصولات لبنی بود، گفت: جایگاه کنونی این صنعت با تلاش دست درکاران بخش دام به ویژه دامپزشکی بدست آمده و در حال گسترش و توسعه است.

   

  حجتی تصریح کرد: جامعه دامپزشکی کشور نباید از کمبود منابع، تجهیزات و امکانات رنج ببرد و امیدواریم این نارسایی ها مرتفع شود.

   

  گفتنی است؛ در همایش روز ملی دامپزشکی از دامپزشکان نمونه کشور با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.