• شماره خبر : 36043۲۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۱۴ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • دامپزشکان در خط مقدم جنگ نرم اقتصادی و بیوتروریسم قرار دارند/ انتظار داریم سران سه قوه در روز ملی دامپزشکی کنار ما باشند  

  رییس سازمان دامپزشکی کشور، کار دامپزشکان را نوعی مقابله با جنگ نرم اقتصادی، بیوتروریسم، تهدیدهای سخت و نرم و بیوتروروژیک دانست افزود: ایران با وجود دشمنان باید به دنبال افزایش سطح ارتباطات بین‌المللی خود باشد و این مساله بسیار ضروری است.

  دامپزشکان در خط مقدم جنگ نرم اقتصادی و بیوتروریسم

  رییس سازمان دامپزشکی کشور:

  دامپزشکان در خط مقدم جنگ نرم اقتصادی و بیوتروریسم قرار دارند/ انتظار داریم سران سه قوه در روز ملی دامپزشکی کنار ما باشند

   

  رییس سازمان دامپزشکی کشور، کار دامپزشکان را نوعی مقابله با جنگ نرم اقتصادی، بیوتروریسم، تهدیدهای سخت و نرم و بیوتروروژیک دانست افزود: ایران با وجود دشمنان باید به دنبال افزایش سطح ارتباطات بین‌المللی خود باشد و این مساله بسیار ضروری است.

   

  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، علیرضا رفیعی پور، در آیین گشایش روز ملی دامپزشکی با اشاره به نقش دامپزشکی در حراست و صیانت از جان و مال مردم خواستار حضور سران سه قوه در این همایش ها شد و گفت: به خاطر این اهمیت انتظار داریم سران سه قوه در کنار ما باشند.

   

  وی همچنین بر فعالیت های دامپزشکی ایران در بخش بین المللی تاکید و تصریح کرد: شبکه‌ آزمایشگاه‌های دامپزشکی باید توسعه یابد و با همکاری کشورهای منطقه، آزمایشگاه مرجع و مورد تایید در کشور ایجاد کنیم.

   

  ایجاد همکاری های مناسب با کشورها برای تجارت دام

   

  رفیعی‌پور ادامه داد: ایران باید در حوزه واردات، صادرات و حمل دام نیز با کشورهای دیگر همکاری های مناسبی برقرار کند تا در تجارت دام تسریع شود و این حوزه نیز توسعه یابد.

   

  وی افزود: دستورالعمل‌هایی در سطح ملی باید تدوین شود تا به کنترل سریع بیماری‌ها منجر شود. همچنین مدیریت منابع اعتباری و انسانی و تجهیزات نیز باید به ‌طور کامل انجام شود.

   

  رییس سازمان دامپزشکی کشور خواستار تقویت تولید بذر ژنتیکی دام و طیور در کشور توسط کارشناسان و متخصصان شد و گفت: در سال‌های گذشته روی این بخش به خوبی کار نشده است و باید تقویت شود.

   

  رفیعی‌پور همچنین به مدیریت‌ها در بخش تولید، بهداشت و بازار تاکید و تصریح کرد: در این بخش ها نیز کشور باید رویش جدیدی داشته باشد تا در کنار بخش دامپزشکی موفقیت‌های بزرگی را کسب کنیم.

   

  کنترل بیماری آنفلوانزای پرندگان، آزمونی سخت برای دامپزشکی کشور

   

  رییس سازمان دامپزشکی کشور بر اهمیت نقش و جایگاه دامپزشکان کشور تاکید کرد و گفت: موفقیت جامعه دامپزشکی در کنترل بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان بسیار بزرگ و امتحان سختی برای کشور بود.

   

  وی افزود: تشخیص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ۱۶ استان به درستی انجام شد و با آموزش کمیته‌ها و عملیاتی کردن برخی کارها توسط خانواده دامپزشکی کشور، این تهدید با موفقیت پشت سر گذاشته شد.

   

  گفتنی است؛ روز ملی دامپزشکی از امروز شنبه ۱۴ تا دوشنبه ۱۶  مهرماه زیر نام «دامپزشکی، امنیت غذایی و اقتصاد مقاومتی» در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار می شود.