• شماره خبر : 35750۲۵ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۲۷ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 • دخالت های گاه و بیگاه وزیر صنعت در صنعت دام و طیور ادامه دارد/ حذف ارز دولتی از تولید برای واردات شیرخشک!

  رییس هیات مدیره اتحادیه دامداران خوزستان، گفت: حذف یونجه و سبوس از ردیف 1 کالاهایی که به آن‌ها ارز دولتی تعلق می‌گرفت و جایگزینی کره و شیرخشک با این محصولات، مشکلات فراوانی برای صنعت دامپروری کشور به وجود آورده است.

  حذف ارز یونجه و سبوس

  انتقاد دامداران خوزستان از حذف ارز واردات یونجه و سبوس

  دخالت های گاه و بیگاه وزیر صنعت در صنعت دام و طیور ادامه دارد/ حذف ارز دولتی از تولید برای واردات شیرخشک

   

  رییس هیات مدیره اتحادیه دامداران خوزستان، گفت: حذف یونجه و سبوس از ردیف ۱ کالاهایی که به آن‌ها ارز دولتی تعلق می‌گرفت و جایگزینی کره و شیرخشک با این محصولات، مشکلات فراوانی برای صنعت دامپروری کشور به وجود آورده است.

   

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، جواد ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این اقدام اخیرا وزارت صنعت، به زیان دامداران و صنعت دامپروری کشور است.

  وی حذف یونجه و سبوس از ردیف ۱ کالاهایی است که به آن‌ها ارز دولتی تعلق می‌گیرد را زمینه ای برای حمایت و افزایش واردات دانست و افزود: این اقدام به واحدهای دامداری و صنعت لبنی زیان وارد می کند .

   

  رییس هیات مدیره اتحادیه دامداران خوزستان، ادامه داد: وزارت صنعت، اخیرا بخشنامه‌ای صادر کرده که بر اساس آن از یک سو واردات شیر خشک ممنوع شده است و از سوی دیگر این کالا را در لیستی قرار داده اند تا ارز دولتی به آن تعلق بگیرد!

   

  ابراهیمی اظهار کرد: این مساله، زمینه هایی برای فراهم سازی افزایش واردات است و شرایطی را ایجاد می‌کند تا مشکلات دامداران در تولید شیر چند برابر شود.

   

  وی تصریح کرد: بر اساس قانون انتزاع، اختیارات این صنعت به وزیر جهاد کشاورزی سپرده شده اما متاسفانه وزیر صنعت، در این حوزه‌ها وارد می شود و تصمیمات نادرستی می گیرد که به زیان صنعت دامپروری است.