- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

دخالت های گاه و بیگاه وزیر صنعت در صنعت دام و طیور ادامه دارد/ حذف ارز دولتی از تولید برای واردات شیرخشک!

حذف ارز یونجه و سبوس

انتقاد دامداران خوزستان از حذف ارز واردات یونجه و سبوس

دخالت های گاه و بیگاه وزیر صنعت در صنعت دام و طیور ادامه دارد/ حذف ارز دولتی از تولید برای واردات شیرخشک

 

رییس هیات مدیره اتحادیه دامداران خوزستان، گفت: حذف یونجه و سبوس از ردیف ۱ کالاهایی که به آن‌ها ارز دولتی تعلق می‌گرفت و جایگزینی کره و شیرخشک با این محصولات، مشکلات فراوانی برای صنعت دامپروری کشور به وجود آورده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) [1]، جواد ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این اقدام اخیرا وزارت صنعت [1]، به زیان دامداران و صنعت دامپروری کشور است.

وی حذف یونجه و سبوس از ردیف ۱ کالاهایی است که به آن‌ها ارز دولتی [1] تعلق می‌گیرد را زمینه ای برای حمایت و افزایش واردات دانست و افزود: این اقدام به واحدهای دامداری و صنعت لبنی زیان وارد می کند .

 

رییس هیات مدیره اتحادیه دامداران خوزستان، ادامه داد: وزارت صنعت، اخیرا بخشنامه‌ای صادر کرده که بر اساس آن از یک سو واردات شیر خشک ممنوع شده است و از سوی دیگر این کالا را در لیستی قرار داده اند تا ارز دولتی به آن تعلق بگیرد!

 

ابراهیمی اظهار کرد: این مساله، زمینه هایی برای فراهم سازی افزایش واردات است و شرایطی را ایجاد می‌کند تا مشکلات دامداران در تولید شیر چند برابر شود.

 

وی تصریح کرد: بر اساس قانون انتزاع، اختیارات این صنعت به وزیر جهاد کشاورزی سپرده شده اما متاسفانه وزیر صنعت، در این حوزه‌ها وارد می شود و تصمیمات نادرستی می گیرد که به زیان صنعت دامپروری است.

 

 

[2] [3] [4]