• شماره خبر : 36128۲۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۸ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • دولت برای حمایت از مصرف‌کننده نباید یقه تولیدکننده را بگیرد

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: دولت برای حمایت از مصرف‌کننده نباید یقه تولیدکننده را بگیرد و باید از فرصت ایجاد شده برای کمک به صادرکنندگان استفاده شود.

  علی ابراهیمی

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:

  دولت برای حمایت از مصرف‌کننده نباید یقه تولیدکننده را بگیرد

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: دولت برای حمایت از مصرف‌کننده نباید یقه تولیدکننده را بگیرد و باید از فرصت ایجاد شده برای کمک به صادرکنندگان استفاده شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، به نقل از خانه ملت، علی ابراهیمی اظهار کرد: از مصرف کننده تنها می‌توان به شکل‌ ارائه کارت اعتباری حمایت کرد، زیرا مدل کوپن و سهمیه شکست خورده است.

  نماینده مردم شازند در واکنش به خبر توقیف ۴۹ کامیون گوجه فرنگی در مرز شلمچه و اطلاق عنوان قاچاق به این اقدام، گفت: قاچاق اعلام کردن گوجه فرنگی کار غلطی است زیرا مبنای قانونی ندارد، برچه اساسی می‌توان محصولی با این مشخصات را قاچاق دانست.

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزود: در سال ۹۶ در بوشهر گوجه فرنگی را کیلویی ۳۰۰ تومان هم نمی‌خریدند و دولت هیچ حمایتی از کشاورزان انجام نداد و آنها کلی دچار ضرر و زیان شدند اما امسال که به دلیل افزایش نرخ ارز می‌توانند کمی سود کنند چرا باید با آنها برخورد کرد.

  نماینده مردم شازند در مجلس تاکید کرد: کسی که در این قضیه ممنوعیت اعلام کرده در حقیقت کار اشتباهی انجام داده است، براین اساس روز گذشته بنده به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان مجلس طی نامه‌ای به دولت این اقدام را خلاف اعلام کردیم و بر حمایت از تولیدکنندگان تاکید کردیم.

  وی همچنین با اشاره به افزایش کنونی قیمت رب گوجه فرنگی هم افزود: آیا آن زمان که رب ارزان بود و گوجه فرنگی ها به دلیل کاهش قیمت دور ریخته می‌شد یا شیر بر روی دست دامدار می‌ماند کسی از این افراد حمایت کرد؟ اکنون صادرات این محصول به صرفه شده و برای بازاریابی یک فرصت محسوب می‌شود.