• شماره خبر : 45303۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۳ آذر
 • این صفحه را چاپ کن
 • رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی: صادرات محدود گوجه فرنگی تاثیری بر بازار ندارد

  نورانی گفت: محصولات گلخانه‌ای هنوز به تولید انبوه نرسیده است، از این رو حجم صادرات در حدی نیست که بر بازار اثر بگذارد.

  تعادل قیمت گوجه فرنگی در هفته‌های آتی؛

   

  رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی: صادرات محدود گوجه فرنگی تاثیری بر بازار ندارد

   

  نورانی گفت: محصولات گلخانه‌ای هنوز به تولید انبوه نرسیده است، از این رو حجم صادرات در حدی نیست که بر بازار اثر بگذارد.

   

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ؛ به نقل از خبرنگاران جوان ، رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی  با اشاره به اینکه صادرات محدود گوجه فرنگی تاثیری در گرانی ندارد، اظهار کرد: با توجه به آنکه محصولات گلخانه‌ای هنوز به تولید عمده نرسیده است، از این رو حجم صادرات در حدی نیست که بتواند بر بازار داخل اثر بگذارد.

  وی افزود: جابه جایی فصل برداشت و تولید ناچیز گوجه فرنگی بر عرضه محصول تاثیر گذاشته است که بدین ترتیب پیش بینی می‌شود ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده وضعیت بازار بهتر شود.

  سرمای زودهنگام یکی از دلایل گرانی گوجه فرنگی در بازار

  نورانی سرمای زودهنگام را یکی دیگر از دلایل گرانی گوجه فرنگی برشمرد و گفت: اگرچه پیش بینی‌ها برآن بود که سرمای هوا از آذر شروع شود، اما سرمای زودهنگام از ۲۰ آبان موجب شد در برخی مزارع فضای باز محصول زیر برف و باران از بین برد.

  رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ادامه داد: با توجه به آنکه تولید محصول ظرف هفته‌های آتی به انبوه می‌رسد، از این رو روند بازار متعادل‌تر خواهد شد.

  این مقام مسئول قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی گلخانه در پاکستان را یک دلار و ۱۰ سنت اعلام کرد و‌گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در داخل کشور ۶ تا ۷ هزار تومان بوده که هزینه بسته بندی و حمل و نقل به آن اضافه می‌شود.

  وی درباره آخرین وضعیت صادرات گوجه فرنگی به پاکستان تصریح کرد: با وجود آنکه پاکستان خواهان واردات گوجه فرنگی از ایران است، اما به سبب نوسانات قیمت حاضر به خرید نیست.


  کلید واژه ها: