• شماره خبر : 36842۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۵ آذر
 • این صفحه را چاپ کن
 • رشد تقاضای گندم در پی افزایش تولید طیور/ مصرف ذرت در خوراک آماده محدود شد

  بر اساس گزارش سازمان توسعه کشاورزی و باغبانی بریتانیا (AHDB)، پیش بینی می شود، با رشد تولید طیور در این کشور، تقاضای تولیدکنندگان خوراک برای گندم در این فصل افزایش یابد.

  تقاضای گندم

  سازمان توسعه کشاورزی و باغبانی بریتانیا(AHDB) گزارش داد؛

  رشد تقاضای گندم در پی افزایش تولید طیور/ مصرف ذرت در خوراک آماده محدود شد

  بر اساس گزارش سازمان توسعه کشاورزی و باغبانی بریتانیا (AHDB)، پیش بینی می شود، با رشد تولید طیور در این کشور، تقاضای تولیدکنندگان خوراک برای گندم در این فصل افزایش یابد.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از feednavigator، افزایش تولید طیور در بریتانیا، مصرف خوراک را هر ساله با رشد قابل توجهی مواجه می کند.

  گزارش ماهانه AHDB نشان می دهد، حدود ۴۷ درصد از خوراک مصرف شده در واحدهای پرورش صنعتی و سنتی بریتانیا، بین ماه های جولای تا سپتامبر ۲۰۱۸ تولید شده است.

  با این وجود، تحلیل گران افزایش مصرف ذرت در بخش خوراک طیور را نسبت به سایر نهاده ها دور از ذهن می دانند.

  این گزارش می افزاید؛ یکی از فاکتورهایی که تولیدکنندگان خوراک جوجه های گوشتی باید در نظر بگیرند، تاثیر ذرت بر رنگ گوشت در زمان تغییر ترکیبات خوراک است. این مساله می تواند میزان مصرف ذرت در واحدهای تولیدی را محدود کند.

   

  رکورد تولید شکسته شد

  به گزارش AHDB به نقل از وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی (DEFRA)، جوجه ریزی در بریتانیا، به ویژه در بخش جوجه های گوشتی، در ماه اکتبر رکورد زد.

  تعداد تخم مرغ هایی که هر ماه جوجه کشی می شوند، میزان جوجه هایی را نشان می دهد که در ماه های آینده وارد سیستم پرورش طیور می شوند. هر جوجه ای که از تخم بیرون می آید، آینده تولید گوشت و تخم مرغ را پیش بینی می کند.

  بنابراین، تامین نیاز مصرف کننده به شدت تحت تاثیر این امر قرار دارد.

  جوجه ریزی در این کشور، در اکتبر ۲۰۱۸ نیز رکورد جدیدی را به ثبت رساند؛ به طوری که در ماه اکتبر به ۱۰۷٫۱ میلیون قطعه رسید که ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

  همچنین از ابتدای سال تاکنون، تولید جوجه های گوشتی به ۹۲۷٫۲ میلیون رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴ درصدی را نشان می دهد.

  با این وجود، تولید جوجه های تخم گذار با کاهش مواجه بوده و فشار بر صنعت تولید تخم مرغ بریتانیا، با توجه به فراخوان اخیر «انجمن تخم مرغ مزارع باز» به خرده فروشان مبنی بر ارائه قراردادهایی برای شفاف سازی ارتباط قیمت خوراک و تخم مرغ است.

   

  آمار تولید گوشت مرغ در بریتانیا

  نتیجه مهم از آمار و اطلاعاتی که از صنعت طیور بریتانیا مانند جوجه ریزی، کشتار و تولید گوشت در ماه اکتبر سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به دست می آید، نشان می دهد؛

  – کاهش ۵٫۲ درصدی جوجه های تخم گذار در بخش صنعتی به ۴٫۲ میلیون جوجه

  – افزایش ۲٫۳ درصدی جوجه گوشتی به ۱۰۱٫۳ میلیون قطعه

  – افزایش ۵٫۸ درصدی جوجه بوقلمون به ۰٫۹ میلیون قطعه

  – افزایش ۰٫۴ درصدی کشتار بوقلمون به ۱٫۷ میلیون قطعه

  – افزایش ۵٫۴ درصدی کشتار جوجه های گوشتی به ۱۰۸٫۴ میلیون قطعه

  – و همچنین مجموع تولید گوشت طیور ۱۹۹٫۲ هزار تن بود که ۲٫۶ درصد افزایش یافته است.