• شماره خبر : 36471۲۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۷ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • رفع موانع تولید و همکاری با تشکل ها، یکی از اولویت های سازمان دامپزشکی است/ دسته بندیِ کارشناسی کارخانجات خوراک آماده

  رییس سازمان دامپزشکی کشور، رفع موانع تولید، پاسخگویی به مشکلات و همکاری با تشکل های تولید را یکی از اولویت های این سازمان برشمرد و گفت: برای رفع مشکلات در شبکه دامپزشکی کشور، آماده خدمات رسانی هستیم.

  سازمان دامپزشکی

  رییس سازمان دامپزشکی کشور:
  رفع موانع تولید و همکاری با تشکل ها، یکی از اولویت های سازمان دامپزشکی است/ دسته بندیِ کارشناسی کارخانجات خوراک آماده

  رییس سازمان دامپزشکی کشور، رفع موانع تولید، پاسخگویی به مشکلات و همکاری با تشکل های تولید را یکی از اولویت های این سازمان برشمرد و گفت: برای رفع مشکلات در شبکه دامپزشکی کشور، آماده خدمات رسانی هستیم.
  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، علیرضا رفیعی پور، در نشستی با اعضای هیات مدیره اتحادیه تعاونی های صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور، از فعالیت ها و پیگیری های موثر اتحادیه تعاونی های خوراک دام، طیور و آبزیان قدردانی کرد.
  در این نشست اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و قائم مقام اتحادیه تعاونی های صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور خواستار اصلاح برخی قوانین و مقررات دست و پاگیر دامپزشکی شدند.
  بر پایه این گزارش، در این نشست همچنین بر دسته بندی کارشناسی و منطقی کارخانجات تولید خوراک و مکمل و دارو بر اساس توان تولید، نوع تولید و شرایط جغرافیایی و اصلاح سامانه صدور پروانه بهره برداری بهداشتی تاکید شد.
  در ادامه اعضای هیات مدیره اتحادیه تعاونی های صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان، بر تخصیص تسهیلات کم بهره جهت ساماندهی انبارها، خطوط تولید و تجهیزات و نحوه ورود و خروج مواد اولیه و محصول در راستای تامین بهداشت اصولی و لازم کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان در سراسر کشور، تصریح کردند.
  این گزارش می افزاید: تشکیل کارگروه های تخصصی نظارت بر بهداشت کارخانجات خوراک، مکمل و دارو با حضور نماینده یا نمایندگان کارخانجات و مراجع ذی صلاح با محوریت ادارات کل دامپزشکی استان ها، تفویض اختیار برخی مسایل از جمله اعطای مجوزها در بخش دارو و مکمل به ادارات کل استان ها در راستای تسریع امور اداری مربوط و بکارگیری مسئولان فنی دامپزشکی در سطوح مختلف کاردان، کارشناس و دکترا با شرایط متناسب با کارخانجات خوراک، مکمل و دارو در سراسر کشور از جمله مباحثی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
  شایان ذکر است؛ رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور با تایید موارد ذکر شده، اظهار کرد: برخی از این موارد پیش از این در دستور کار اصلاح مقررات و قوانین این سازمان قرار گرفته بود.
  وی افزود: سایر موارد مطروحه در این نشست نیز در سریع ترین زمان مورد بررسی و اصلاحات لازم قرار خواهد گرفت تا در راستای رفع موانع تولید در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور قدم موثری برداشته شود.
  رفیعی پور در پایان بر همکاری و همراهی مدیران ادرات کل دامپزشکی در سراسر کشور با تشکل های تولید و رفع موانع و چالش های آنها تاکید و تصریح کرد: درهای ادارات دامپزشکی بر روی تولیدکنندگان، تشکل ها و دامپزشکان بخش خصوصی همواره باز است و ما از حضور و همکاری آنها استقبال می کنیم.