- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

رفع موانع تولید و همکاری با تشکل ها، یکی از اولویت های سازمان دامپزشکی است/ دسته بندیِ کارشناسی کارخانجات خوراک آماده

سازمان دامپزشکی

رییس سازمان دامپزشکی کشور:
رفع موانع تولید و همکاری با تشکل ها، یکی از اولویت های سازمان دامپزشکی است/ دسته بندیِ کارشناسی کارخانجات خوراک آماده [1]

رییس سازمان دامپزشکی کشور [1]، رفع موانع تولید، پاسخگویی به مشکلات و همکاری با تشکل های تولید را یکی از اولویت های این سازمان برشمرد و گفت: برای رفع مشکلات در شبکه دامپزشکی کشور، آماده خدمات رسانی هستیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) [1]، علیرضا رفیعی پور [1]، در نشستی با اعضای هیات مدیره اتحادیه تعاونی های صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور، از فعالیت ها و پیگیری های موثر اتحادیه تعاونی های خوراک دام، طیور و آبزیان قدردانی کرد.
در این نشست اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و قائم مقام اتحادیه تعاونی های صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور خواستار اصلاح برخی قوانین و مقررات دست و پاگیر دامپزشکی شدند.
بر پایه این گزارش، در این نشست همچنین بر دسته بندی کارشناسی و منطقی کارخانجات تولید خوراک و مکمل و دارو بر اساس توان تولید، نوع تولید و شرایط جغرافیایی و اصلاح سامانه صدور پروانه بهره برداری بهداشتی تاکید شد.
در ادامه اعضای هیات مدیره اتحادیه تعاونی های صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان، بر تخصیص تسهیلات کم بهره جهت ساماندهی انبارها، خطوط تولید و تجهیزات و نحوه ورود و خروج مواد اولیه و محصول در راستای تامین بهداشت اصولی و لازم کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان در سراسر کشور، تصریح کردند.
این گزارش می افزاید: تشکیل کارگروه های تخصصی نظارت بر بهداشت کارخانجات خوراک، مکمل و دارو با حضور نماینده یا نمایندگان کارخانجات و مراجع ذی صلاح با محوریت ادارات کل دامپزشکی استان ها، تفویض اختیار برخی مسایل از جمله اعطای مجوزها در بخش دارو و مکمل به ادارات کل استان ها در راستای تسریع امور اداری مربوط و بکارگیری مسئولان فنی دامپزشکی در سطوح مختلف کاردان، کارشناس و دکترا با شرایط متناسب با کارخانجات خوراک، مکمل و دارو در سراسر کشور از جمله مباحثی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شایان ذکر است؛ رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور با تایید موارد ذکر شده، اظهار کرد: برخی از این موارد پیش از این در دستور کار اصلاح مقررات و قوانین این سازمان قرار گرفته بود.
وی افزود: سایر موارد مطروحه در این نشست نیز در سریع ترین زمان مورد بررسی و اصلاحات لازم قرار خواهد گرفت تا در راستای رفع موانع تولید در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور قدم موثری برداشته شود.
رفیعی پور در پایان بر همکاری و همراهی مدیران ادرات کل دامپزشکی در سراسر کشور با تشکل های تولید و رفع موانع و چالش های آنها تاکید و تصریح کرد: درهای ادارات دامپزشکی بر روی تولیدکنندگان، تشکل ها و دامپزشکان بخش خصوصی همواره باز است و ما از حضور و همکاری آنها استقبال می کنیم.

[2] [3] [4]