• شماره خبر : 36694۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۲۳ آبان
 • این صفحه را چاپ کن
 • روسیه از دیوار ممنوعیت صادرات گوشت مرغ به چین گذشت/آغاز دوباره تجارت طیور با وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در روسیه

  پیش بینی می شود، صادرات گوشت روسیه که در سال 2018 با افزایش مواجه بود، با گشایش بازارهای چینی به روی این محصولات، در سال 2019 نیز رشد قابل توجهی داشته باشد.

  صادرات گوشت مرغ

  روسیه از دیوار ممنوعیت صادرات گوشت مرغ به چین گذشت/آغاز دوباره تجارت طیور با وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در روسیه

  پیش بینی می شود، صادرات گوشت روسیه که در سال ۲۰۱۸ با افزایش مواجه بود، با گشایش بازارهای چینی به روی این محصولات، در سال ۲۰۱۹ نیز رشد قابل توجهی داشته باشد.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از globalmeatnews، گمرک فدرال روسیه اعلام کرد، از ژانویه تا آگوست ۲۰۱۸، صادرات گوشت روسیه به ارزش ۲۶۱ میلیون دلار امریکا، ۳۲٫۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

  براساس این گزارش، صادرات گوشت مرغ با ۱۳ درصد افزایش به ۱۲۶ هزار تن افزایش یافته است. ارزش کلی صادرات این محصول ۱۲۷ میلیون دلار برآورد می شود. عمده ترین مقصدهای صادراتی روسیه اوکراین، قزاقستان و ویتنام هستند.

  آنتوان چوخلوف، سخنگوی مرکز صادرات روسیه گفت: صادرات مرغ و فرآورده های آن، ظرفیت بسیار بالایی در میان انواع گوشت دارد.

  او ادامه داد: در نیمه اول سال ۲۰۱۸، از زمانی که صادرات طیور به طور مستقیم به چین ممنوع شد، روسیه از طریق ویتنام و هنگ کنگ این محصول را به چین صادر می کرد.

  همچنین دیمیتری پاتروشف، وزیر کشاورزی روسیه در تاریخ هفتم نوامبر، پس از مذاکرات این کشور با چین، در بیانیه ای اعلام کرد که امسال اولین محموله گوشت مرغ به طور مستقیم به چین صادر می شود.

  پاتروشف افزود: چین یکی از اهداف اصلی صادرکنندگان روسی است، بنابراین مقامات روسیه برای تسهیل صادرات محصولات کشاورزی به چین تلاش گسترده تری انجام خواهند داد.

  با توافق انجام شده میان این دو کشور، شرکت های روسی می توانند تنها گوشت طیور و لبنیات را به چین صادر کنند. این در حالی است که گوشت قرمز صادراتی از روسیه به چین همچنان اجازه ورود به این کشور را ندارد.

  چین واردات گوشت طیور از روسیه را در سال ۲۰۰۵ و در پی شیوع چند مورد آنفلوانزای پرندگان در این کشور ممنوع کرد.

  سرگی یوشین، رییس انجمن ملی گوشت روسیه در این باره گفت: چین در میان بهترین بازارهای صادراتی طیور  و فراورده های آن قرار دارد. مشکلاتی که چین با روسیه در زمینه امنیت غذایی به دلیل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، به مدت طولانی مانع دسترسی به این بازارها شد.

  تجارت طیور میان این دو کشور در حالی آغاز می شود که بزرگترین شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان امسال در روسیه اتفاق افتاد و ۱٫۲ میلیون مرغ تخم گذار را درگیر کرد.