• شماره خبر : 35043۲۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : جمعه, ۱۹ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • رویکرد ما در فیداکسپو توجه به مولفه های تولید است

  بنیانگذار فیداکسپو ایران، رویکرد چهارمین رویداد بین المللی فیداکسپو را در راستای توجه به مولفه های تولید اعلام و اظهار کرد: تولید خوراک باید در واحدهای صنعتی مدرن و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا انجام شود و برگزاری سه دوره فیداکسپو در راستای ترویج و تحقق این موضوع بوده است.

  فیداکسپو

  بنیانگذار فیداکسپو ایران:

  رویکرد ما در فیداکسپو توجه به مولفه های تولید است

  بنیانگذار فیداکسپو ایران، رویکرد چهارمین رویداد بین المللی فیداکسپو را در راستای توجه به مولفه های تولید اعلام و اظهار کرد: تولید خوراک باید در واحدهای صنعتی مدرن و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا انجام شود و برگزاری سه دوره فیداکسپو در راستای ترویج و تحقق این موضوع بوده است.

  مهدی مسعودی، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، افزود: در حالی چهارمین دوره همایش بین‌المللی و نمایشگاه خوراک دام و طیور و آبزیان را برگزار می‌کنیم که هزینه‌های تولید در صنعت دام و طیور به شدت دستخوش تغییرات شده است.

  وی با اشاره به افزایش جهانی قیمت‌ نهاده‌ها، اظهار کرد: افزون بر این، اعمال تحریم‌های پیش رو و هم چنین افزایش قیمت ارز، چالش های بزرگ دیگری هستند که تولید ما را دچار مشکلاتی کرده اند.

  مسعودی به مسئولیت خطیر تولیدکنندگان پر تلاش کشور در این بحبوحه، اشاره کرد و گفت: مسئولیت تولیدکنندگان در چنین شرایطی برای تامین محصولات دامی با کیفیت شامل شیر، گوشت، مرغ و تخم‌مرغ برای کشور، دشوارتر می شود.

  بنیانگذار فیداکسپو ایران همچنین بر نقش و جایگاه ویژه کارخانجات و صنایع خوراک آماده دام، طیور و آبزیان، اشاره و اظهار کرد: نقش این صنعتگران پرتلاش را نباید فراموش کرد.

  وی افزود: کارخانجات خوراک، دام و طیور و تأمین‌کنندگان نهاده‌های مربوط با توجه به سهم ۷۰ درصدی این محصولات در هزینه‌های جاری پرورش نقش حیاتی و پُررنگی را در این زمینه ایفا می‌کنند.

  مسعودی ادامه داد: تولید و تامین نهاده‌های دامی مانند ذرت، سویا، افزودنی‌های خوراک، تجهیزات و ماشین‌آلات، تکنیک فرمولاسیون و روش‌های فراوری، موضوعات حساس و پیچیده‌ای هستند که در صورت نقص و یا نبود هر کدام به تنهایی، مخاطرات بسیاری را در پروسه تولید و افزایش هزینه‌ها را به بار خواهد آورد.

  وی افزود: بنابراین، توجه به جزییات مؤلفه‌های تولید از موضوعاتی است که در برگزاری چهارمین همایش بین‌المللی و نمایشگاه خوراک دام، طیور و آبزیان Iran FeedExpo 2018  به آن می پردازیم.

  مسعودی تصریح کرد: بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده و طبق اظهار نظر متخصصان و دست‌اندرکاران، فیداکسپو مؤثرترین رویداد علمی وکاربردی صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور و مایه مباهات و افتخار برگزارکنندگان آن است.

  وی یکی از اهداف عالیه فیداکسپو را آشنایی مخاطبان با آخرین تحولات روز دنیا در زمینه‌های مختلف از جمله افزودنی‌ها، نرم‌افزارهای تخصصی، ماشین‌آلات و تجهیزات برشمرد و افزود: در این مسیر مشارکت و همکاری همه دست‌اندرکاران، متخصصان صنعت و تمامی شرکت‌های داخلی و خارجی که به اینجانب به‌عنوان بنیانگذار فیداکسپو ایران، اعتماد داشته‌اند و همواره در کنار ما بوده‌اند، اهمیت بسیاری دارد.

  مسعودی اظهار امیدواری کرد که با همت و تلاش جهادگران عرصه تولید مواد پروتئینی کشور، امنیت غذایی در این بخش همچنان تامین شود.